Жіноча Січ: як українки творили історію

Майже всі підручники та посібники з історії України розповідають, що на Запорізькій Січі жінок не було.

ЩЕ РАЗ ПРО УКРАЇНСЬКУ МОВУ І САНСКРИТ

«Предки арійців жили у Подніпров’ї… Є всі підстави вважати, що «Рігведа» зародилася на берегах Дніпра. В літописах згадується слово «останці». Це ті, хто залишився жити (на берегах Дніпра), хоча племена вирушили до Індії. Мій заклик до українців: займіться вивченням санскриту (яким написана індоарійська «Рігведа»), за мовними ознаками знайдіть серед своїх…

Хрестини за українськими звичаями: традиції та обряди

Хрестини в Україні здавна були  справжнім народним традиційним святом.  Звичай влаштовувати обід у зв’язку з народженням дитини зберігся й донині.

89-річна жінка наодинці подорожує по світу з рюкзаком

89-річна мандрівниця довела на власному прикладі, що вік – це лише цифра в паспорті

Що означають символи на вишиванках

Вишиванка в Україні  з кожним роком стає все більш популярною та  навіть буденною річчю.

Чим Говерла приваблює тисячі туристів

В Карпатах гори підпирають небо, а краєвиди просто вражають. Але відчути себе вище хмар можна тільки на Говерлі – найвищий точці України, яка сягає 2061 метра над рівнем моря.

15 фільмів про кухню, які піднімуть настрій та апетит

НВ зібрало 15 кінокартин, які розповідають про мистецтво приготування їжі та людей, які зі всією душею віддаються кулінарії.

Елізабет Ґілберт: 10 правил для щастя

Елізабет Ґілберт – американська  письменниця, авторка бестселерів «Їсти, молитися, кохати», «Природа всіх речей» та інших. У своїх книгах вона вчить боротися за своє щастя попри все і бути відкритим до світу.

Соломія Крушельницька: від тріумфу до забуття

Ім’я української оперної співачки Соломії Крушельницької  викликає чималий інтерес в сучасників, адже її успіх та слава були  просто  неймовірними. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Маттіа  Баттістіні, Федір Шаляпін.

Топ-12 найвідоміших сучасних письменників України

Література – невіддільна частина будь-якої повноцінної нації. І доволі часто судити про країну можна по тому, які письменники в ній користуються найбільшим успіхом.