Українські зірки вбралися в розкішні національні костюми

У продовженні популярного проекту “Щирі” взяли участь 16 знаменитостей.

Співачки Тіна Кароль та Анна Завальська, дизайнерки Олена Рева та Наталя Каменська, телеведучі Маша Єфросиніна, Соломія Вітвіцька, Регіна Тодоренко, Марічка Падалко та Ольга Фреймут, призерка Олімпіади-2016 у Ріо-де-Жанейро гімнастка Ганна Різатдінова, музикант Дмитро Шуров із родиною та подружжя Нати Жижченко (ONUKA) та Євгенія Філатова (The Maneken) стали героями другої частини проекту “Щирі”.

d4ed4f63d03d1030557d08432a0a15d0

Загалом, у фотосесії взяли участь 16 вітчизняних знаменитостей.

Історія проекту розпочалася ще 2014-го, коли відомі жінки нялися у фотосесії в національному вбранні для благодійного календаря. Тоді зібрані кошти організатори акції передали “Волонтерській сотні”.

Цього разу проект покликаний підтримати розвиток регіональних музеїв України.

content_full-3

У 2016-му до проекту підійшли ще серйозніше: консультувати знімальну групу запросили Український Інститут Історії Моди, темою проекту обрали “Колір”, а на майданчику зібрали найкращі автентичні строї кінця XIX – початку XX століття та понад 30 кілограмів унікальних прикрас.

content_full-4

“Щирі” починалися як соціальна ініціатива, — говорить організатор проекту Наталія Кравець. — Ми хотіли показати, наскільки красивим може бути український костюм, та зібрати гроші для волонтерів, які опікувалися пораненими у київському військовому шпиталі.

Зараз “Щирі” — це, перш за все, дослідження. Ми розповідаємо історію візерунків та кольорів, традицій та символів. За останні два тижні ми проїхали понад три тисячі кілометрів Україною у пошуках історій про костюми, музеї, що їх зберігають, та колекціонерів. Можу сказати, що ситуація вкрай важка — регіональні музеї не мають державного фінансування, безцінні костюми зберігаються в абсолютно неналежних умовах, колекції не систематизовані, не описані, вони втрачаються. Тож цього року “Щирі” вирішують дві задачі — розповідають про різнобарв’я, глибину українського костюму та збирають кошти на підтримку регіональних музеїв”.

Загалом за 15 годин знімань українські зірки приміряли понад 30 автентичних строїв.

content_full-6

“Український костюм, як і мова, — це солідарність народу, — говорить телеведуча Ольга Фреймут. — Якщо не збережемо його, втратимо націю. Ось чому я з гордістю вдягла лемківський костюм XIX сторіччя. Це якраз із моїх місцин. У такому стилі точно вбиралися мої прапрабабуні. Я відчула неймовірну енергетику, яка вплинула навіть на вираз обличчя і змусила вирівняти спину”.

“Ми прагнули вразити глядача барвистістю, своєрідною екзотичністю українського традиційного вбрання, — говорять стилісти зйомки Марічка Квітка (Український Інститут Історії Моди) та Антоніна Белінська. — Такі модні на сьогодні кольори були популярні й у кінці XIX – на початку XX століття. З винайденням анілінових барвників у 1850-х роках величезного розповсюдження як у міській, так і в сільській моді набули фіолетовий, малиновий, синій та інші соковиті кольори. Фарбували текстиль і природними барвниками: бузиною, корою дуба, крушиною. Наприклад, синій колір давали рослини-індигофери, червоний колір отримували з комах – кошенілі, а золотистий колір ниток виходив після того, як їх замочували в олії, а потім запікали в хлібині. Від фіалкових спідниць Полісся до гарбузових сорочок Буковини — саме такою була гама образів для цього проекту”.

Виставка проекту “Щирі” відкриється 9 грудня 2016 року у ТЦ “Домосфера”

Джерело: tsn.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.