Як одягались елегантні українки в ХІХ столітті (фото)

Елегантні українські леді ХІХ століття.

Чудова колекція старих фотографій кінця ХІХ — початку ХХ століття,  на яких зображені українські жінки в образах аристократичних європейських леді.

На фотопортретах ми бачимо не традиційні вишиванки, а елегантні сукні, капелюшки і вишукані прикраси.

На фото зображені і відомі українки – Олена Пчілка, Марія Заньковецька, Соломія Крушельницька, Леся Українка.

charkiv

Жіночий портет, Харків. Фото кінця ХІХ століття.

vanda-tichik

Ванда Тищик зі Знесіння. Фото 1922-1923 років.

українки

Лідія Ліпковська, 1913 рік.

Лідія Ліпковська – всесвітньо відома оперна співачка. Вона мала надзвичайно красивий голос “сріблистого” теплого тембру та широкого діапазону (три октави, вільно брала фа третьої октави), легко виконувала віртуозні пасажі. Її голос порівнювали із флейтою та скрипкою. Зарубіжні музичні критики називали артистку “північною зіркою”, ставили її в один ряд із видатними співачками Марією Ван Зандт, Аделіною Патті, Марією Малібран, Амелітою Галлі-Курчі.

olena-pchlka-i-lesya-ukrainka

Олена Пчілка і Леся Українка, Ялта. Фото січень 1898 року.

Леся Українка (1871 – 1913) – найславніша українська поетеса, послідовний та енергійний борець за утворення українського народу, за його консолідацію в політичну націю.

terechenki

Родина Терещенків. Фото з архіву В. Ковалинського, опублікованого в його книзі “Сім’я Терещенків”.

lvivanka

Портрет жінки, Львів. Фото 1898 рік.

maria-zankovetska

Марія Заньковецька. Фото кінця ХІХ століття

Марія Заньковецька була окрасою національної сцени, зіркою в театральному просторі на зламі XIX-XX ст. Вона увійшла в історію театру як видатна українська трагедійна актриса, що в створюваних сценічних образах уособлювала символ української жінки, тонко поєднуючи архетипне і вмотивовану психологічність. Обдарування Заньковецької багатогранне – лірична героїня, актриса комедійного плану. Та справжня стихія актриси – трагедія, в якій Заньковецька сягала висот античної трагедії. Вона царювала також у побутових драмах з натуралістичним елементом. Визначальними акторськими роботами М. Заньковецької вважаються трагедійні образи Олени у виставі “Глитай, або ж Паук” М. Кропивницького й Харитини в “Наймичці” І.Карпенка-Карого.

olina-pchilka

Олена Пчілка. Фото кінця ХІХ століття

Олена Пчілка – один з родоначальників української дитячої літератури. Її перу належать численні поезії, казки, оповідання, ціла низка п’єс, які побачили світло рампи на сцені організованого нею дитячого аматорського театру. Не всі знають, що Олена Пчілка належить до числа перших українських жінок-видавців.

Ольга Петрівна Косач не тільки виховувала, вчила, лікувала своїх дітей, але й була їх вимогливим критиком. Матері завдячувала Лесі Українка любов’ю до літератури і світової історії, знанням іноземних мов. Під впливом матері розвинувся її мужній вольовий характер. Від матері успадкувала вона ненависть до царизму і національного гноблення, глибокий патріотизм. Мати була найпершим читачем і редактором її творів.

solomiya-krushelnitska

Соломія Крушельницька. Фото кінця ХІХ століття.

Соломія Крушельницька — видатна українська оперна співачка. В усьому музичному світі кінця ХІХ — першої чверті ХХ століття була символом досконалості й неперевершеності. Її незрівняної краси лірико-драматичне сопрано діапазоном майже в три октави — воістину унікальне явище в оперному мистецтві. Виступи на оперній сцені завжди перетворювалися на урочисті маніфестації публіки, яка засипала її квітами й цінними подарунками, поети присвячували їй свої вірші.
Постійно проживаючи в Італії, співачка тріумфально гастролювала в Португалії, Єгипті, Алжирі, Іспанії, Аргентині, Бразилії, Франції.
Різносторонньо обдарована й освічена, Соломія з досконалою дикцією говорила й співала українською, російською, польською, німецькою, англійською, італійською та іспанською мовами. Чудово грала на фортепіано й сама вивчала партитури і ролі, не звертаючись за допомогою до спеціалістів.
Крушельницька завжди включала в свої програми українські народні пісні, які безмірно любила, а також твори українських композиторів: Лисенка, Людкевича, Нижанковського, Вахнянина, Січинського. Українськими народними перлинами і роботами вітчизняних авторів співачка, як правило, завжди закінчувала свої виступи. Її сольні концерти мали такий самий успіх, як і виступи на оперній сцені.

українки

Фото кінця ХІХ століття, Бахмут (до 1924 року так називалось місто Артемівськ).

Джерело: discoverukraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *