Ахтем Сеїтаблаєв зніме фільм про подвиг кримської татарки

Це історія 20-річної кримсько-татарської дівчини, яка у період з 1942 по 1944 роки врятувала від смерті близько 90 дітей.

Режисер Ахтем Сеїтаблаєв приступає до зйомок стрічки “Її серце” при підтримці Державного агентства з питань кіно. В основу сюжету покладені реальні події, що відбувались у місті Бахчисараї під час Другої світової війни. Фільм буде показано на “1+1”.

“Це історія 20-річної кримсько-татарської дівчини, яка у період з 1942 по 1944 роки врятувала від смерті близько 90 дітей, більшість з яких були євреями”, – розповів режисер Ахтем Сеїтаблаєв.

hnq5ZI_KK6E

Ризикуючи власним життям, Саїде Аріфова прихистила їх у дитячому будинку у Криму, навчала традиціям ісламу та Корану, видаючи їх за кримських татар.

Саме зараз варто показувати трагічні події, які сталися під час II світової війни, особливо нацистські злочини, направлені на знищення інших людей. І потрібно пам’ятати, до чого може призвести війна, а особливо як інші народи знищують інші.

“Дуже приємно, що за останній час в українському суспільстві зріс інтерес до картин з власною історією. І в даному контексті документальна історія про спасіння 90 єврейських дітей молодою дівчиною є дуже показовою. Адже вона наражала себе на велику небезпеку. Ці реальні події сталися в місті Бахчисарай, де кримськотатарська дівчина Саіда Арифова спасла від смерті єврейських дітей. Їх направляли із Керченського дитбудинку для проведення дослідів в тодішню нацистку Німеччину, а саме до генерала СС, відомого як “лікар на ім’я Смерть”. Так сталося, що у них була вимушена затримка в Криму і діти випадково потрапили під крило Саіди”, — розповів режисер фільму Ахтем Сеїтаблаєв.

В картині, окрім героїчно-трагічної історії, буде показана жіноча жертовність та материнська любов, де героїні готові ризикувати власним життям, щоб спасти від смерті дітей. Одна з героїнь, мати єврейського хлопчика, піде на героїчний вчинок заради свого сина.

“Саіда – смілива дівчина, яка не злякалася пройти цей страшний шлях до кінця. У фільмі будуть порушуватись головні теми про співіснування людей з різних конфесій та різних переконань. Адже Крим завжди був багатоконфесійною та багатонаціональною територією. І на півострові навчилися жити, поважаючи один одного. Бо це був єдиний спосіб, щоб якось вижити. І оцей теперішній стан війни – наслідок незнання одне одного. Потрібно більше дізнатися про нас самих, про бажання, мрії. І ми маємо більше співпереживати, співчувати і зважати на фундаментальні моральні цінності. У нас діє закон: розділяй і володарюй, який породжує ряд міфів про розп’ятих хлопчиків. І Донбас ми сприймаємо своєрідно, навіть не замислюючись, що там теж живуть люди зі своїми звичайними людськими потребами”,— розповів режисер.

Він підкреслив, що потрібно вивчати свою країну, історію, і вчитися на помилках, які були зроблені в минулому. Цінувати мультикультурність нашої держави і всіляко підтримувати один одного в тяжку хвилину.

Фільм “Її серце” буде вироблено у коопродукції з Грузією, де і будуть відзняті кримські пейзажі. Зйомки стартують вже 11 червня.

У фільмі збереться інтернаціональна команда акторів. Ім’я актриси, що виконає головну роль, режисер серіалу поки тримає у таємниці.

Джерело: qha

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.