Фільм про Стуса вийде в прокат під назвою “Заборонений”

Раніше картину планували назвати “Стус”.

У фільмі режисера Романа Бровка, знятого за підтримки Держкіно України, ідеться про останні роки життя українського поета Василя Стуса, пише Гордон. 

Фільм про життя українського поета Василя Стуса вийде в прокат під назвою “Заборонений”. Про це 23 січня повідомила прес-служба Державного агентства України з питань кіно.

“Рішення про відмову від імені поета в назві (картину планували назвати “Стус”. – “ГОРДОН”)було прийняте через те, що творча група розглядає кіно не лише як біографію конкретної людини, а і як образ часу й уособлення боротьби з режимом”, – заявили в прес-службі.

У фільмі режисера Романа Бровка, знятого за підтримки Держкіно, ідеться про останні роки життя Василя Стуса. Більшість подій відбувається у в’язниці, коли до поета приїжджає співробітниця КДБ, яка намагається психологічно тиснути на нього. Автори сценарію – Артемій Кірсанов і Сергій Дзюба, продюсер – Артем Денисов. Головні ролі зіграли Дмитро Ярошенко, Олег Масленніков, Євгенія Гладій, Віталій Салій.

Вихід фільму в прокат заплановано на осінь 2019 року.

Василя Стуса у 1980 році було засуджено до 10 років примусових робіт і п’яти років заслання за антирадянську діяльність. Адвокатом поета був нинішній український політик, лідер проросійського руху “Український вибір” Віктор Медведчук. У 1985 році поет помер у таборі.

У серпні 2018-го адвокат Медведчука висунув вимогу видалити з картини сцену суду над Стусом, інакше обіцяв домагатися заборони фільму через суд. Знімальна група вирішила залишити сцену у фільмі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.