Фільм “Легіон” про Українську Галицьку армію виклали в інтернет

Фільм “Легіон” про УГА з’явився в мережі.

Документально-художній фільм Тараса Химича “Легіон. Хроніка Української Галицької армії 1918-1919” відтепер можна переглянути в Мережі. Як і обіцяли автори картини, її виклали для вільного перегляду на YouTube.

“Легіон. Хроніка Української Галицької армії 1918-1919″ – це новий погляд на УГА. Документально-ігровий фільм знятий яскраво, динамічно, відверто. Неоднозначна історія тих років показана з точок зору всіх сторін-учасиць – цей баланс допоможе поглянути на події 1918-1919-х по-новому. Сюжетна лінія створена на основі спогадів очевидців.

Завершувалася Перша світова війна. Неминучий крах Австро-Угорської імперії поглибив кризу у Європі. Поляки, українці, чехи, угорці та південні слов’яни готувалися до проголошення незалежності своїх держав. У ніч на 1 листопада 1918 року українські військові з лав добровольчого Легіону Січових Стрільців підняли повстання у Львові та проголосили створення самостійної держави на українських етнічних землях. Січові стрільці стали рушійною силою молодої української держави та зародком її регулярного війська. Водночас претензії на Галичину висунула відроджена Польща. Центрально-Східна Європа занурилася в епоху «малих війн» за нові кордони у повоєнному світі. Проте зі сходу насувалась більшовицька загроза. Країни Заходу вирішили побудувати “санітарний кордон” у Східній Європі…

Режисером стрічки є Тарас Химич, відомий документальними фільмами у стилі Discovery, присвяченим “першим совітам” на Західній Україні (“Золотий вересень: хроніка Галичини”), проголошенню незалежності Карпатської України (“Срібна Земля”) та боротьбі Української Повстанської армії (“Хроніка УПА: 1942-54”).

легіон

Автором сценарію є кандидат історичних наук Олександр Пагіря.

Творці фільму наголошують, що “Легіон” –  перший в Україні документальний фільм, знятий з використанням найсучасніших технологій у форматі 4K, що забезпечує підвищену чіткість зображення. Над фільмом працювала команда Львівської студії “Invert pictures”.

Джерело: istpravda

One thought on “Фільм “Легіон” про Українську Галицьку армію виклали в інтернет”

  1. Микола Українець сказав:

    Мав честь бути на прем’єрі у Столиці України. Фільм справив неймовірне враження. Тогочасні події неначе ожили , даючи змогу глядачеві прожити все, що відбувалося на великому екрані. Важливо пам’ятати нашу героїчну історію і скоріш вже забувати “дідовоєвателів”, пам’ятати про героїчні звитяги бійців УНР, ЗУНР, Карпатської України та Української Держави. На таких фільмах має виховуватися українська молодь, студентство та українські Збройні Сили. Велика шана всім, хто долучився до створення цього Шедевру!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.