Макс Айронс: Світ мало знає про Голодомор в Україні, тому ми і зняли цей фільм

Британський актор  Макс Айронс розповів про зйомки стрічки «Гіркі жнива»

Голодомор 1932–1933 років став однією з найтрагічніших сторінок в історії України. Втім для світу вона досі залишається невідомою. Змінити це вирішив канадський режисер Джордж Менделюк, який чотири роки тому приступив до зйомок першої англомовної художньої кінокартини про Голодомор. Показово те, що це відбувалося як раз у період президентства Віктора Януковича (2013 рік), тому до останнього автори не розголошували тему стрічки. Більш того, актори стали свідками протестів на Майдані Незалежності і підтримували їх.

Чи знали ви про Голодомор в Україні до зйомок у фільмі «Гіркі жнива»?

Прикро зізнатися, втім ні. На жаль, світ мало що знає про Голодомор в Україні, і це одна із причин, чому ми вирішили зняти наш фільм та долучили до виробництва багато українців. Для усієї команди, яка працювала над картиною, було дуже важливо розповісти про цю трагічну сторінку в історії вашої країни. Ми хотіли показати, що вона знаходиться на одному щаблі із Другою світовою війною та голокостом.

Чи ви читали додатково про Голодомор, готуючись до ролі?

Протягом зйомок ми працювали з великою кількістю джерел. Зокрема, я читав багато історичної та художньої літератури про це. Але головним джерелом інформації для усієї знімальної групи був режисер Джордж Менделюк. Він володіє справді енциклопедичними знаннями про Голодомор.

Чи складно було зрозуміти мотиви і характер вашого героя? Та чи виглядає лінія кохання реалістичною на такому трагічному історичному тлі? 

У цьому і полягає суть кіно – намагатись зрозуміти героя, зокрема те, що ним рухає. Мотивація Юрія дуже ясна: йому потрібно вижити і допомогти тим, хто навколо. Він намагався зробити це якнайкраще. Складно уявити, що таке взагалі могло відбуватися. Протягом зйомок ми працювали з такими чудовими акторами, в таких гарних локаціях, і просто немислимо думати, які жахливі події трапились там раніше. Я дуже сподіваюсь, що фільм відкриє світові цю сторінку в історії України. Маю надію, що це змусить людей прочитати про Голодомор, і дякуючи цьому, вони більше уваги приділятимуть цьому регіону.

Протягом зйомок ви тривалий час перебували в Україні, які місця запам’ятались?

Соромно зізнатись, але я не пам’ятаю багато специфічних та знакових місць, де мені вдалося побувати, з того часу минуло вже більше двох років. Втім я пам’ятаю загальні враження від поїздки, Україна мені дуже сподобалась: це дуже красива і романтична країна з чудовими людьми. Думаю, вони стали більш свідомими після усього, що їм довелося пережити.

Чи плануєте приїхати на прем’єру до Києва 23 лютого?

Я сподіваюсь і дуже чекаю на це. Минула поїздка до України була неймовірною, і я впевнений, що наступна буде такою ж.

Джерело: ELLE

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.