Найкращий український роман десятиліття екранізують

Роман українського письменника Сергія Жадана “Ворошиловград” перетворять на художній фільм.

Над стрічкою працюють сам Жадан, режисер, співзасновник і ведучий “Радіо Аристократи” Ярослав Лодигін, драматург і сценарист Наталія Ворожбит.

роман

Для Лодигіна “Ворошиловград” стане повнометражним дебютом – до цього він як режисер зняв кілька короткометражних фільмів, повідомляє Vogue.

Він обіцяє сонячний, іронічний фільм, який зможе торкнутися кожного глядача практичною інструкцією про те, як захищати свою власність, а також несподіваною красою Донбасу.

Лодигін вірить, що “Ворошиловград” також буде цікавий і для міжнародної публіки – адже багато в чому роман Жадана пояснює причини війни на Сході. Лодигін також обіцяє, що в фільмі будуть експерименти з музикою – сучасною незалежною, а також творами Сергія Прокоф’єва, який народився на Донбасі.

Жадан випустив “Ворошиловград” в 2010 році – з тих пір роман був переведений на польську, французьку, російську та німецьку мови, отримав кілька великих літературних премій, а буквально недавно був виданий в США. Він став найкращим українським романом десятиліття за версією літературної премії ВВС Україна. Сергій Жадан присвятив роман рідному Луганську (з 1935 по 1990 рік місто називалося Ворошиловград), і, за його власним визнанням, розповів про країну, в якій живе. Головний герой роману – молодий хлопець, який змушений повернутися в рідне містечко на Луганщині, щоб захистити бізнес брата від рейдерських захоплень. У фільму вже є швейцарський продюсер, також частина коштів команда планує зібрати на краундфандінгових платформах Kickstarter і Спільнокошт. Початок зйомок запланований на літо 2016 року.

Нагадаємо, нещодавно представили фільм “Любові стане на всіх”, знятий за “Месопотамією” Жадана.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *