Топ-6 фільмів, які навчать спілкуватися з шефом

Фільми про взаємини начальників і підлеглих

Якщо шеф молодший за вас

Фільм «Стажер», 2015

Джулс Остін (Енн Хетеуей) молода і мила, розумна і освічена, талановита і успішна. Вона займає пост керівника на модному сайті, а також є зразковою дружиною і матір’ю. Здається, що в неї немає ніяких недоліків. Молода жінка ввічливо спілкується зі своїми підлеглими, завжди делікатна і стримана, відмінно розбирається у своїй професії і сама багато працює.

Що робити, якщо у вас такий керівник, а ви набагато за неї чи за нього старші? Подружитися. Коли справа стосується роботи, вік не має ніякого значення. Якщо ви заздрите талантам молодого спеціаліста або з нез’ясовних причин вона (або він) вас дратує, краще пошукати проблеми в собі. Навіть якщо молодий начальник сміється над вашою, на його думку, несучасністю, навіщо сприймати все всерйоз? Можна пожартувати і посміятися разом. Ви живете трохи довше, а значить, набралися життєвого досвіду і мудрості. Так от саме час їх проявити!стажер

Якщо бос дає нездійсненні завдання

Фільм «Диявол носить Prada», 2006

Міранда Прістлі (Меріл Стріп) – головний редактор модного журналу. Як і годиться, їй доводиться тримати імідж: завжди ідеально виглядати, спілкуватися з потрібними людьми і знати останні новини у сфері, в якій працює. Це робить її зарозумілою, холодною й розважливою, і її спілкування з підлеглими зводиться тільки до вказівок і прохань. І часом вони здаються просто нездійсненними: дістати для її дочок ще не опубліковану книгу; запам’ятати всі імена гостей заходу; забронювати квиток на літак під час урагану, коли всі рейси скасовані, і тому подібне … Загалом, з такою начальницею бідній дівчинці-асистентці (Енн Хетеуей) доводиться бігати по офісу і місту 24 години на добу. А що натомість? Максимум – стримане спасибі.

Що робити, якщо у вас такий керівник: головне – розпізнати (інтуїтивно або логічно), а чи не знущається шеф? Якщо відповідь ствердна, то бігти від нього (неї) з усіх ніг. Може, у бідолахи психічні відхилення? Якщо ж бос дає вам завдання, спрямовані на вашу професійну реалізацію, а часом натякає на можливість підвищення, та й в цілому виглядає адекватно, то терпіть і трудіться. А заодно намагайтеся вбирати в себе всі його (її) настанови і манеру поведінки, а також не бійтеся задавати питання і питати поради (якщо, звичайно, маєте намір досягти кар’єрних висот). І ще пам’ятайте, що за маскою суворості може ховатися дуже ранима і сентиментальна людина.

600x350_0xc0a8391b_3474020261365694970

Якщо шеф безініціативний

Фільм «Офісний простір», 1999

Білл Ламберг (Гері Коул), віце-президент компанії, – нудний бос, який щодня ходить по офісу в підтяжках і з кухлем в руках, чіпляючись до дрібниць (наприклад, чому звіт зданий не в папці) і твердячи одне і те ж: потрібно працювати ефективніше. При цьому він нічого не робить, та й робота підлеглих насправді його мало цікавить. Головне для Білла – результат, який він регулярно показує вищим особам. Загалом, з таким керівником в компанії не зовсім здорова атмосфера: постійна текучка кадрів, відсутність згуртованості і аура меланхолії навколо.

Що робити, якщо у вас такий керівник: працювати і отримувати зарплату, не напружуючись. А якщо плануєте досягати кар’єрних висот і вдосконалювати свої професійні навички, то краще підшукати інший офіс. До речі, з таким начальником можна сміливо розсилати резюме в інші компанії і ходити на співбесіди, ваш шеф нічого не помітить. Ну а якщо і помітить, то йому буде все одно. Коротше кажучи, повний релакс.

еністон

Якщо бос – феміністка

Фільм «Пропозиція», 2009

Маргарет Тейт (Сандра Буллок), виконавчий редактор видавництва, давно забула про сім’ю і любов, живучи тільки роботою. Зате завдяки таким обставинам вона є професіоналом своєї справи і готова піти на все, щоб компанія розвивалася і отримувала прибуток. Ну хто не оцінить такого співробітника? Напевно, тільки її підлеглі. Часом Маргарет виглядає аж занадто холодною і вимогливою. У неї ні з ким немає дружніх відносин. І навіть приятельських.

Що робити, якщо у вас такий керівник: добре працювати і залишити своє особисте життя поза стінами офісу. Повірте, вона це оцінить. А якщо ви чоловік, то не радимо проявляти до такої начальниці знаки уваги. При цьому знайте, що зазвичай такі жінки, як кажуть, зробили себе самі, а значить, дуже розумні і мудрі. Тому будьте при ній серйозні, дисципліновані та стримані. Якщо вона захоче, то сама почне вести дружню бесіду.

Буллок

Якщо шеф цинічний і жадібний

Фільм «Уолл стріт», 1987

Гордон Гекко (Майкл Дуглас) очолює біржову фірму. В силу професії чи життєвих обставин людські якості в ньому геть відсутні. Він жорстокий, меркантильний, цинічний і жадібний. Зароблені гроші (часом обманом і шахрайством) він витрачає на себе коханого. До партнерів по бізнесу і підлеглих відноситься як до засобу отримання прибутку. Загалом, мати з ним справу дуже небезпечно.

Що робити, якщо у вас такий керівник: якщо ви чесні, прямолінійні і у вас дуже добре розвинене почуття справедливості, краще поберегти свої нерви і знайти роботу в іншій компанії. Але якщо (з своїх особистих причин) ви не готові ходити на співбесіди, то змиріться. Боротися і якось впливати на таку людину просто безглуздо. Головне – не перечити шефу і не попадатися під гарячу руку.

Якщо начальник перекладає на вас свою роботу

Фільм «Ділова жінка», 1988

Кетрін Паркер (Сігурні Уівер) – керівник в інвестиційному банку на Уолл-стріт. На вигляд вона дуже привітна й делікатна: встановлює зі своєю асистенткою Тесс (Мелані Гріффіт) дружні відносини, розповідає їй про своє особисте життя, дає життєві поради. Одним словом, наближає її до себе всіма можливими способами. Але при цьому вимагає повного підпорядкування: навантажує новими завданнями, не даючи відпочивати, а найголовніше – запевняє, що дівчина повинна проявляти ініціативу в роботі і пропонувати ідеї щодо розвитку компанії. «Я вимагаю від тебе занадто багато чого, але пам’ятай, що ти потрібна мені», – Каже Кетрін. Але найгірше інше: вона критикує і висміює все, що говорить Тесс, а у відповідальний момент видає її бізнес-плани за свої.

Що робити, якщо у вас такий керівник? Добре б відразу розпізнати в начальниці фальш і остерігатися видавати їй свої думки. Навіщо дозволяти комусь використовувати ваш розум? А ще уважно ознайомтеся з завданнями, які ви повинні виконувати в офісі (до речі, вони обов’язково повинні видаватися письмово при влаштуванні на роботу). І якщо якийсь пункт вимоги виходить зі списку, то прямо скажіть про це босові.

Джерело: elle.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.