В Канаді зняли фільм про Голодомор

28 листопада українці вшановують пам’ять жертв голодоморів.

Режисер фільму вважає, що зараз як ніколи важливо розповісти цю історію Заходу, щоб вона не повторилася.

584518_2_650x410

На початку наступного року в Канаді вийде перший повнометражний художній фільм про сталінські репресії в Україні та Голодомор 1932-1933 років. Британський актор Теренс Стамп, який грав верховного канцлера в “Зоряних війнах”, зіграє головну роль в канадському художньому фільмі “Гіркий урожай” про сталінські репресії і Голодомор в Україні.

“Гіркий урожай”, або “Урожай диявола” – це історія про любов, надію і спроби вижити в страшний для України час.

Holodomor3

Головний герой –  козак Юрій (Макс Айронс). Щосили він намагається заслужити схвалення свого діда Івана (Теренс Стемп), отця Ярослава (Баррі Пеппер) і завоювати любов прекрасної Наталки (Саманта Баркс). Але його життя, як і життя багатьох його односельчан, круто змінюється після вторгнення Червоної армії. Сім’ю Юрія і багатьох його співвітчизників починають переслідувати, сталінський терор накриває Східну Європу …

Holodomor4

Сценарист Річард Бачинський Гувер, який походить із старовинного козацького роду, задумав написати цю історію більше 10 років тому. Весь цей час він працював над сценарієм в Україні, де вивчив безліч історичних документів і свідчень.

Holodomor1

Режисерові Джорджу Менделюку тема Голодомору також близька, адже цю трагедію пережили його батьки, які втекли з радянської України в роки Другої світової війни. За словами Джорджа, він зняв цей фільм, щоб показати Заходу, до чого може призвести агресивна політика Росії.

“Як і багато українців, мої батьки пережили неймовірні страждання. Сьогодні, напевно, немає жодного українця, який би не знав про репресії, страти, депортації та голоді. Враховуючи важливість того, що сталося, і те, що за межами України мало хто знає про ці події, цю історію геноциду необхідно показати. Це важливо сьогодні “, – підкреслив він.

В1933 році британська преса повідомляла про голод в Україні, але тоді США проігнорували цю інформацію, а в 1934 році Вашингтон офіційно визнав СРСР, і Йосип Сталін зайняв місце в Лізі Націй.

«Сьогодні російському вторгненню в Україні також не приділяють належної уваги, незважаючи на те, що Україна – одна з найбільших країн Європи з 45-мільйонним населенням».

В 1932-1933 роках радянський диктатор Сталін організував Голодомор мільйонів українців, які пручалися п’ятирічному плану колективізації.

Масштаби Голодомору були приховані компартією СРСР. Після проголошення Україною незалежності в 1991 році були розсекречені радянські архіви. Це призвело до того, що в 2003 році в спільній заяві ООН, який підписала і Росія, було оголошено, що Голодомор забрав життя мільйонів невинних людей. У жовтні 2008 року Європарламент визнав Голодомор злочином проти людства.

Нагадаємо, в Україні зняли документальний фільм про справжню Русь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.