В мережі з’явився трейлер канадського фільму про Голодомор

2016 року у прокат вийде новий художній фільм про Голодомор “Гіркий врожай”.

Фільм “Гіркий врожай” знятий канадцями українського походження Джорджем Менделюком, Ієном Ігнатовичем та Річардом Бачинським. Головні ролі у фільмі зіграли британські актори, а самі зйомки проходили на території України та Британії. Розказати світу про трагічну подію в історії України та показати незламний дух українців перед лицем терору та агресії – основне завдання фільму, зазначають продюсери та сценаристи. Режисер фільму вважає, що зараз як ніколи важливо розповісти цю історію Заходу, щоб вона не повторилася. На початку наступного року в Канаді вийде перший повнометражний художній фільм про сталінські репресії в Україні та Голодомор 1932-1933 років. Британський актор Теренс Стамп, який грав верховного канцлера в “Зоряних війнах”, зіграє головну роль в канадському художньому фільмі “Гіркий урожай” про сталінські репресії і Голодомор в Україні. Гіркий урожай”, або “Урожай диявола” – це історія про любов, надію і спроби вижити в страшний для України час.

Гіркий врожай / Bitter Harvest (трейлер)Пропонуємо ознайомитись зі трейлером канадського фільму про Геноцид української нації “Гіркий врожай”.

Опубліковано Гіркий врожай / Bitter Harvest – 2015 31 грудня 2015 р.

 

Головний герой –  козак Юрій (Макс Айронс). Щосили він намагається заслужити схвалення свого діда Івана (Теренс Стемп), отця Ярослава (Баррі Пеппер) і завоювати любов прекрасної Наталки (Саманта Баркс). Але його життя, як і життя багатьох його односельчан, круто змінюється після вторгнення Червоної армії. Сім’ю Юрія і багатьох його співвітчизників починають переслідувати, сталінський терор накриває Східну Європу …Сценарист Річард Бачинський Гувер, який походить із старовинного козацького роду, задумав написати цю історію більше 10 років тому. Весь цей час він працював над сценарієм в Україні, де вивчив безліч історичних документів і свідчень.

Режисерові Джорджу Менделюку тема Голодомору також близька, адже цю трагедію пережили його батьки, які втекли з радянської України в роки Другої світової війни. За словами Джорджа, він зняв цей фільм, щоб показати Заходу, до чого може призвести агресивна політика Росії.

гіркий врожай

“Як і багато українців, мої батьки пережили неймовірні страждання. Сьогодні, напевно, немає жодного українця, який би не знав про репресії, страти, депортації та голоді. Враховуючи важливість того, що сталося, і те, що за межами України мало хто знає про ці події, цю історію геноциду необхідно показати. Це важливо сьогодні “, – підкреслив він.

В1933 році британська преса повідомляла про голод в Україні, але тоді США проігнорували цю інформацію, а в 1934 році Вашингтон офіційно визнав СРСР, і Йосип Сталін зайняв місце в Лізі Націй.

“Сьогодні російському вторгненню в Україні також не приділяють належної уваги, незважаючи на те, що Україна – одна з найбільших країн Європи з 45-мільйонним населенням”.

В 1932-1933 роках радянський диктатор Сталін організував Голодомор мільйонів українців, які пручалися п’ятирічному плану колективізації.

Масштаби Голодомору були приховані компартією СРСР. Після проголошення Україною незалежності в 1991 році були розсекречені радянські архіви. Це призвело до того, що в 2003 році в спільній заяві ООН, який підписала і Росія, було оголошено, що Голодомор забрав життя мільйонів невинних людей. У жовтні 2008 року Європарламент визнав Голодомор злочином проти людства.

Існує багато документальних фільмів про Голодомор. “Гіркий врожай” є першим художнім фільмом на цю тематику, знятим англійською мовою для іноземної аудиторії. Більш того, цей фільм дозволяє зрозуміти Україну сьогодення та причини російської агресії в Україні.

До речі, в Україні знімають фільм про вишиванки “Спадок нації”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.