В Україні покажуть документальне кіно про січових стрільців

У суботу, 2 квітня, о 23.00 в ефірі телеканалу ZIK у рамках циклу “Героїчна Україна. Хроніки” вийде документальна стрічка режисера Тараса Химича “Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919”.

Документально-ігровий фільм про січових стрільців від режисера Тараса Химича “Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919” є продовженням циклу пізнавальних фільмів з історії України першої половини минулого століття. Сюжетна лінія створена на основі спогадів очевидців. Як стверджують автори, через події сьогодення мотиви та вчинки історичних персонажів стають більш зрозумілими.

Це перший в Україні документальний фільм з використанням найсучасніших технологій у форматі 4K. Крім основного складу творців стрічки було задіяно сотні людей. Серед них професійні актори театрів ім. М. Заньковецької та Л. Курбаса. До роботи над фільмом долучилися ветерани АТО, військові, а також реконструкторські клуби. З постановкою військових сцен допоміг ветеран АТО Володимир Правосудов. Та найскладнішим під час роботи над фільмом автори називають пошук одягу та уніформи – потрібно було майже 5 місяців, аби замовити однострої в 4 країнах. Весь процес створення стрічки тривав 15 місяців.

“Чому саме січові стрільці? Тому що на Заході багато легенд і поезії навколо цієї теми, а на Сході – незнання і від цього часто несприйняття.  І тому що насправді я особисто нічого послідовного не знав про цей період… Для мене історія – це пережиття простих людей.  А справжне завершення  війни – це примирення, навіть якщо для цього потрібно сто років”, – розповідає про “Легіон” режисер Тарас Химич.

січових стрільців

“Цей фільм – не просто яскрава стрічка, яка доступно пояснює складні історичні процеси, а показник того, що Україна може виробляти якісне кіно світового рівня”, –  вважає генеральний директор медіа-холдингу ZIK Ігор Туркевич.

До речі, в Латвії зняли фільм про українських волонтерів.

Джерело: nv.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *