В Україні знімуть серіал про дружину Ярослава Мудрого

“Величне століття” по-українськи: починається роботу над багатосерійною історичною драмою “Інгігерда”.

Завдяки резонансному документальному проекту  «Україна.Повернення своєї історії», який успішно пройшов на у серпні і став подією в українській документалістиці, вперше була відтворена зовнішність дружини Ярослава Мудрого Інгігерди.

Автори фільму за підтримки польських колег з медичного університету Кароля Марциновського відтворили її зовнішність за фрагментами останків із саркофагу в Софійському соборі у Києві, що викликало інтерес не тільки в Україні, а й за її межами.

«Ми хочемо розповісти про наше «Величне століття», а головне – показати роль сильної жінки в історії. Епоха Київської Русі викликає у нас самих великий інтерес, і нам є, що розповісти світові про цю сторінку історії. Ми бачимо цей проект масштабним і відкритим до взаємодії з іншими продакшнами, історичними інститутами, тому що документальний фільм «Україна.Повернення своєї історії» ніколи не вийшов би таким резонансним, якби кращі експерти не приєдналися до нашого проекту», – говорить генеральний продюсер «1+1 Продакшн» Вікторія Лєзіна.

У новому проекті планують розкрити особистість, характер і життєву історію шведської принцеси, яка стала знаковою постаттю для Київської Русі в ХІ столітті. Багатосерійний фільм стане художньою інтерпретацією подій з життя великої, сильної і красивої жінки, закоханої в норвезького короля Олафа Святого, але проти волі виданої заміж за київського князя Ярослава Мудрого.

ingegerd

Її життя сповнене любові, пристрасті, інтриг, братовбивчих воєн і походів, а також подвигів. За часів правління чоловіка шведської принцеси Ярослава Мудрого Київська Русь досягає найвищої точки свого економічного і культурного розвитку, ставши одною з найбільш сильних європейських держав. Інгігерда, яку вважали еталоном краси свого часу, стала матір’ю королев Франції, Угорщини та Норвегії, князів Києва, Новгорода, Чернігова та Переяслава, виховала великим правителем онука Володимира Мономаха.

«Ми неодноразово наголошували на тому, що повернення власної історії – одне із важливих завдань сучасного українського суспільства. Центральною темою для осмислення є і рання історія нації – епоха Київської Русі; епоха, яка містить історичне обґрунтування національної самосвідомості, спадкоємності української держави, історичної пам’яті. Тому робота з героями цього пласта для нас особливо цікава», – коментує головний продюсер серіалів та фільмів каналу «1+1» Олена Васільєва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.