Вийшов фільм про історію українських інструментів

3 листопада відбулася прем’єра документального фільму режисера Олега Володкевича «Первісний авангард», який розповідає історію появи автентичних музичних інструментів.

 

Героями стрічки стали музиканти Національного академічного оркестру народних інструментів, його керівник, всесвітньо відомий диригент Віктор Гуцал і солістка гурту ONUKA Ната Жижченко, які проводять спільну репетицію, а потім демонструють результати своєї роботи у фінальному виступі.

«З одного боку, ця картина експериментальна, оскільки в ній відображена співпраця оркестру народних інструментів і виконавиці електронної музики. З другого – це науково-популярний фільм, де присутня пізнавальна лінія», – прокоментувала  продюсерка стрічки Наталія Шевчук.

У фільмі «Первісний авангард» також знялися експерти, які розповідають про українські національні музичні інструменти, а диригент НАОНІ Віктор Гуцал показує, як вони звучать. Крім того, в картині йде мова про фрески Софійського собору, створені близько 1500 років тому, де зображені цілі групи інструментів, що нагадують сучасний оркестр.

За словами Наталії Шевчук, фільм «Первісний авангард» невдовзі буде демонструватись в ефірі українських телеканалів і братиме участь у міжнародних кінофестивалях. А вже цього місяця стрічка з’явиться у прокаті в київському кінотеатрі «Ліра».

Джерело: культпростір

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.