10 мудрих цитат кардинала Любомира Гузара

Блаженніший Любомир Гузар протягом десятка років залишався моральним авторитетом для цілого покоління українців.

Це людина, котра зверталася до співвітчизників зі сцени Майдану в день, коли найважчі дні революції були ще попереду. Його телевізійні виступи збирають рекордну аудиторію, а висловлювання миттєво стають афоризмами. Gazeta.ua знайшла 10 мудрих цитат Любомира Гузара.

775673_w_300

1. “Ми маємо щось лише тоді, коли прагнемо до чогось величного і чистого. Ми будемо пропащими, якщо думатимемо лише про задоволення власних потреб”.

2. “Релігія — це не знання про Бога. Релігія — це зустріч із Богом. Така зустріч може бути лише особиста”.

3. “Ви дуже сильні, якщо бажаєте добра, якщо стараєтеся, якщо гуртуєтеся, якщо намагаєтеся спільно творити добро, жити чесно, жити творчо”.

4. “Ми дійшли до того, що людина дивиться на іншу людину як на ворога. Так багато насильства на телебаченні, що людина звикає до нього, думає, що так має бути. Коли нашим богом стає гріш, ми можемо дуже багато зробити, і це дуже небезпечно”.

5. “Між сходом і заходом України немає поділу. Поділ існує між тими, хто любить Україну, і тими, хто її не любить”.

6. “Влада боїться свободи в серцях значно більше, ніж голодного бунту. Тому що голодного можна купити, а вільного — тільки вбити”.

7. “Єдність — це теж є дар Божий. Та здається мені, що всі бажають його прийняти на власних умовах. Ніхто не хоче мінятися, кажуть: нехай цілий світ зміниться, але не примушуйте мінятися мене”.

8. “Корупція — це перш за все хвороба власної душі, а вже потім політична хвороба”.

9. “Ніхто так не шанує нашої свободи, як Бог. Але ми не маємо відваги бути вільними. Бо бути вільними – це бути відповідальними”.

10. “Війна, якою б жахливою вона не була, це й шанс подолати нашу відчуженість один від одного”.

Повагу українців до єпископа релігієзнавці називають суспільним феноменом. Ще в 2008 році, за даними дослідження, проведеного соціологічними службами Ukrainian Sociology Service та фонду Демократичні ініціативи, Гузару довіряли 21,2% жителів України, серед яких були не тільки парафіяни УГКЦ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.