100-річний будинок українців став музейним експонатом у Канаді

Столітній родинний будинок українських емігрантів з Галичини став музейним експонатом у канадській провінції Альберта, пише “Експрес online“.

Будинок належав бабусі й дідусю колишнього прем’єра провінції Альберта Еда Стельмаха. Дора і Микола Стельмах прибули в Канаду з Галичини. Вони збудували будинок на чотири поверхи з місцевих колод тополі. Цей родинний дім і пожертвували центру Української культурної спадщини “Українське село”.

Політик Ед Стельмах не має багато дитячих спогадів про будинок. Його дід помер перш, ніж він сам народився, а бабуся на той час уже переїхала з будинку. Однак для нього цей проект – вшанування пам’яті всіх українців, які прибули понад 100 років тому до Канади.

На реставрацію сторічного будинку пішло 625 тисяч доларів. Будівлю уже презентували для відвідувачів.

“Українське село” – живий музей історії. Нагадує національний музей архітектури та побуту Пирогово. У канадському “Українському селі” костюмовані перекладачі грають роль українців, які прибули в Канаду 100 років тому. Там немає відео-екранів, звукового супроводу та інших високотехнологічних гаджетів. Центр повністю відтворює епоху канадської провінції початку ХХ століття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.