Кубань, Ставрополля, частина Вороніжчини — все це було українськомовне

Уся Кубань, Ставрополля, більша частина Вороніжчини — це все було українськомовне населення. Першу карту поширення української мови створили 871 року. Її пізніше “батько всіх народів” Сталін перекроїв по-своєму.

Про це заявив директор Інституту української мови Національної академії наук України, доктор філологічних наук, професор Павло Гриценко в Конституційному суді. Він розглядає депутатське подання щодо конституційності скандального мовного закону “Ківалова-Колесніченка”.

“На цій карті, якщо було менш як 60 процентів україномовного населення, то спеціально позначали. Усе точно передано. Берестейщина, Брестська область, частина Польщі аж під Люблін, Східна Словаччина, Південна Гуцульщина і Південна Буковина – це все україномовні землі”, – наголосив Павло Гриценко.

“На цих територіях віддавна церкви були, так звана Митрополія Київська. Тим паче, в Румунію українці принесли книгодрукування. А найдавніші пам’ятки української мови – це пам’ятки, написані у Сучаві, тепер це Румунія, кінець XIII – XIV століть, староукраїнською мовою”, – продовжує професор.

“Міф про російський Донбас, коли ще 200 кілометрів на схід була Україна і Азовське море було внутрішньоукраїнським, – це результат реалізації змішування народів. Український хлопець ніколи не служив Україні, його треба було відправити десь, щоб він забув українську мову. Сюди присилали інших. Це доктрина змішування. Тому говорити, що росіяни є одним із корінних народів тут, в Україні, – неправильно”, – пояснив науковець.

One thought on “Кубань, Ставрополля, частина Вороніжчини — все це було українськомовне”

  1. Андрій сказав:

    Дякую. Добре, вдосконалюємся далі. Аби було блискуче. Неоднорахово згадую слова нашого житомирського дисидента василя Овсієнка у дев”яностих роках.: “Коли я чую російську мову-значить ворог близько”.
    Від мене: російською мовою віддавали і віддають накази стріляти українців.
    Але ж мова то є фундамент побудови держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.