“Лепетуни”: з’явився український мультфільм – аналог “Свинки Пеппи”

Діти будуть дивитися корисні україномовні мультики

У мережі з’явився український аналог популярного дитячого мультика “Свинка Пеппа”. Авторами першого епізоду дитячого мультсеріалу “Лепетуни” стали учасники проекту “Мова – ДНК нації”.

Кожна серія буде вчити дітей правильно говорити українською мовою. Серед персонажів мультсеріалу – Лепетун, його дружина Ярина і діти Андрійко і Леся.

“Багато батьків прагнуть навчити дітей говорити українською, але самі навіть не завжди знають, як правильно називаються звичайні побутові речі. Саме тому у нас з’явилася ідея – створити “українську Пеппу” або мультсеріал для малюків”, – цитує засновницю проекту “Мова – ДНК нації” Наталію Клименко видання Gazeta.ua.

“Ми будемо публікувати наші мультики на YouTube – і у батьків буде більше часу для власних справ, поки діти будуть дивитися корисні мультики і вчитися говорити українською”, – підкреслила Наталя. У першій серії, головний герой Лепетун знайомить глядачів зі своєю дружиною Яриною і дітьми Андрієм та Лесею.

Наступна серія – “Сніданок” – вийде через два тижні. В ній Андрій і Леся разом з бабусею готуватимуть млинці і пригощатимуть ними своїх рідних. Всього ж буде десять епізодів. Користувачі мережі вже встигли оцінити мультик і пишуть захоплені коментарі.

“Нарешті дочекалися! Дуже мило і милозвучно. Дякуємо авторам і з нетерпінням чекаємо продовження!” – написав один з користувачів.

“Вдала ідея, хороший початок! Чекаємо на нові серії”.

Один з користувачів підмітив, що “озвучка і музика хороші, а от діалоги не фонтан”.

“Є ще деякі зауваження, але з огляду на відсутність схожого за якістю контенту, вони будуть поки будуть зайвими. Це вже великий крок вперед”, – додав він.

Відзначимо, що гроші для створення мультфільму були зібрані на платформі громадського фінансування “Спільнокошт”. Для втілення задуму благодійники пожертвували понад 260 тис. грн.
Волонтерський освітній проект “Мова — ДНК нації” виник 2014 року. Наталія Клименко створила сторінку в мережі Facebook. Там вона публікувала мовознавчі замітки. Чоловік Наталії малював ілюстрації до правил. Головний герой на картинках — червоний язик Лепетун. Згодом у проекту з’явився власний сайт та мобільний додаток. Проект допомагає українцям уникати типових помилок в мовленні та збагачувати лексичний запас. У Facebook сторінку “Мова — ДНК нації” вподобали 46 тис користувачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.