Розшифрував писемність майя: про харківського вченого зняли мультфільм

Український мультсеріал про відомих українців “Книга-мандрівки. Україна” стартував серією про Юрія Кнорозова – харківського вченого, якому вдалося розшифрувати писемність майя в 1950-х роках.

Прем’єра мультфільму “Код Кнорозова” відбулася 19 листопада на Youtube-каналі. Творці мультфільму вибрали дату невипадково – в цей день 96 років тому народився Юрій Кнорозов.

Чотирихвилинний відеоролик роповідає про життя вченого, який зробив значне наукове відкриття, не виходячи зі свого кабінету.

Для команди творців мультфільму відкриттям стала особистість самого Юрія Кнорозова.

“Коли дізналися про Юрія Кнорозова, всі були в шоці. Як так: в Україні його ніхто не знає, ми не знаємо і батьки наші не знають. Було багато вчених, які билися над тим, щоб розгадати писемність майя. А він єдиний, хто розшифрував. І він ніколи туди не їздив – у себе в кабінеті розшифрував. Це унікальний випадок! І коли ми дізналися, що така несправедливість історична, він став одним з наших фаворитів. Тому серію мультиків вирішили почати з нього “, – повідомила KHARKIV Today креативний продюсер мультфільму Юлія Курова.

Мультфільм створювала команда з майже 20 осіб протягом півтора місяців. Близько одного місяця пішло на створення сценарію.

“Треба було написати таку історію, щоб її було цікаво дивитися. Це ж не екшн, не казки і не діснеївські мультики. Це історія людини. І як її зробити такий, щоб глядачеві було цікаво дивитися її в анімаційному форматі. Може, у людини не було екшна в житті, може, він просто довго і важко йшов до своєї мрії “, – розповіла продюсер подробиці створення мультфільму.

Після затвердження сценарію до роботи приступили ілюстратори та аніматори. У мультфільмі звучить авторська музика, створена української інді-групою.

“Нам хотілося створити красиву музику для мультфільмів, а не просто брати з якихось музичних банків. Ми запросили нашу українську групу ” Тik.Tu” з Тернополя. Хлопці спеціально написали музику для мультфільмів”, – додала Юлія Курова.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.