Сергій Жадан возить у «сіру» зону українські книжки

Український письменник Сергій Жадан разом з харківськими волонтерами постійно їздить у «сіру» зону на Донбасі. Вони привозять людям, які живуть на лінії фронту, продукти, але головне – українські книжки.

До школи у Трохізбенці, що на Луганщині, письменник Сергій Жадан вперше приїхав ще 2 роки тому. Тоді тут тривали бойові дії, будівля школи була зруйнована, а книжки лежали під снігом.

zhadan

Сьогодні ж волонтери з кількома коробками підручників та художньої літератури знову приїхали вже до відновленої будівлі. Зараз у цій школі навчається понад 60 дітей – втричі менше, ніж до війни.
Саме такі прифронтові школи та садочки відвідує Сергій Жадан разом із волонтерами, які допомагають відновлювати будівлі. Але не менш важливою є просвітницька діяльність, впевнений письменник. Відтак, привозять літературу, серед якої багато сучасної української.

«Можливо, це навіть важливіше, ніж займатися вирішенням якихось побутових проблем дорослого населення. Адже дорослі якось можуть собі давати раду, а діти є заручниками цієї ситуації та переважно беззахисні. Тому ми вважаємо, що гуманітарна складова, зокрема підручники та художня література – це те, що допоможе сформувати у дітей правильне ставлення до своєї країни та співвітчизників», – зазначив Сергій Жадан.

Джерело: zik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.