Українець зняв мультфільм про козаків і гуцулів

Мультфільм з історичними персонажами створений з автентичних глиняних іграшок.

Культура, побут та історія українців – одночасно. Івано-Франківський майстер з глини ліпить мініатюрні автентичні іграшки. Уже створив серії гуцулів, повстанців, козаків. Свої роботи Богдан Савлюк назвав “теплими”. Автор пояснює – створює кожну деталь власноруч та з душею.

Іванофранківець Богдан Савлюк вперше спробував ліпити з глини взимку 2014. А вже за місяць з’явилася перша серія мініатюрних іграшок – десятеро гуцулів. Вдягнені вони в етнічний одяг, що передає увесь колорит прикарпатських горян – історію, побут та навіть людську натуру.

“От гуцулка Ксеня має букет червоної рути, який їй Остап подарував. Ви просто вдумайтесь – у них історії любові є”, – говорить автор мініатюрних іграшок.

Щоб у кількох сантиметрах відтворити вояків УПА – багато читав, вивчав старі фотографії. Кожна мініатюрка – зі своїм іменем та життєвою історією.

“Ось Калина. Це є медсестричка, санітарка. Вона завжди прийде на допомогу пораненому чи хворому вояку. З усмішкою, підніме його кулемет”, – говорить Богдан Савлюк. “На території Косівщини довший час у підпіллі діяла підпільниця, яка використовувала псевдонім “Калина”. Була кулеметницею, була розвідницею”, – говорить Ярослав Коретчук, історик.

Одяг у глиняних повстанців різний, бо єдиної уніформи у ті часи не було. Носили здебільшого трофейні речі. Траплялося, що шили, тоді це були зелені костюми – піджаки та штани для чоловіків, а спідниці – для жінок. Франківський скульптор-аматор зізнається – особливо складно відтворити людську міміку. А ще змушений ліпити те, чого в житті ніколи не пробував.

10313357_1657535291168988_104130179114364536_n

мультик

11112209_1575792172676634_4161989398116616619_n

мультфільм

Мультфільм

На Прикарпатті двоє молодих ентузіастів без популярної нині комп’ютерної графіки створили етномультфільм “Хоробрі серця”.

Для втілення ідеї в життя знадобилося лише полімерна глина, природні декорації, фотоапарат та багато годин роботи.

Іванофранківці зняли яскравий мультфільм під назвою “Хоробрі серця”.  Його героями є вояки УПА, козаки та гуцули.

Сюжет мультфільму – це історія про кохання, дружбу і перемогу над злом.

До речі, в Україні готуються випустити чотири нові мультфільми. 

 Джерело: bbc.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.