В Австралії відкрили перші курси української вишивки

Першу сесію майстерні української вишивки, організовану Українською Католицькою Лігою жінок Австралії при Катедрі Петра і Павла у Північному Мельбурні відвідало 67 осіб.

Навчання започаткувала Ганна Полатайко, голова Української Католицької Ліги жінок Австралії (мельнбурнське відділення). Під час першого заняття вона зачитала спеціальну молитву для вишивальниць та розповіла присутнім про курс.

У класах вишивки навчаються діти та молоді жінки, які проживають у Мельбурні та околицях. Слід зазначити, що ідея організації курсів в Української Католицької ліги жінок Австралії (мельбурнське відділення) з’явилася вже давно, проте тільки зараз її вдалося здійснити. Допомагають Лізі майстрині гуртку Надія, що діє при Спілці Української Молоді (СУМ), повідомляє catholicukes.org.au.

Варто зауважити, що перші курси української вишивки відбулися у Мельбурні в 1977 році. Вони були організовані СУМівським гуртком Надія, тоді їх відвідало 12 жінок, а вишивці навчала пані Ольга Коцюмбас.

Українська Католицька Ліга Жінок в Австралії (УКЛЖА) об’єднує українських католицьких жінок Австралії. Мельнбурнське відділення Ліги діє при Катедрі св. Петра і Павла. Членами його є близько п’ятдесят українок. У діяльності УКЛЖА керується вченням Христа та Католицької Церкви. Своїм завданням члени організації вважають духовний розвиток, плекання традицій УГКЦ, а також популяризацію віри та культури серед жінок інших парафій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.