В столиці нагородили українського “Оскара”

Вистава про тяжкохвору дитину “Оскар і Рожева Пані” отримала театральну премію.

29 лютого пройшла церемонія нагородження української театральної премії “Дзеркало сцени”.

Найкращим спектаклем був визнаний театральний арт-проект “Оскар і Рожева Пані” режисера Ростислава Держипільського та актриси Ірми Вітовської. Вручення нагороди відбулося після показу цієї вистави в Київському театрі оперети.

оскар

“Це просто фантастика: цієї ж ночі в Лос-Анджелесі Леонардо Ді Капріо отримав свого довгоочікуваного “Оскара”. І ось, менше, ніж за добу, вже український “Оскар” (театральний) отримав таку серйозну нагороду – від найсуворіших суддів: критиків і журналістів. Будемо вважати, що київська церемонія “Оскара” – наш привіт американському “дядечку”!”, – каже Ірма Вітовська, виконавиця головної ролі і співпродюсер проекту “Оскар і Рожева Пані”.

Оскар і Рожева Пані” (Oscar et la dame rose) – це тринадцять щемливих листів безнадійно хворого хлопчика Оскара до Бога. У своїх посланнях приречений малюк благає Всевишнього про милосердя, про радість хоча би в останні дні життя, про гармонію та любов у цілому світі. Посередником поміж Богом та людьми для Оскара стає дивовижна жінка. Колись вона виступала на цирковій арені у ролі боксера, тепер – сестра милосердя. Це і є Рожева Пані.

Режисер Ростислав Держипільський отримав спеціальний Диплом, авторську скульптуру “Дзеркало сцени” і грант на нову постановку.

Цього року номінантами премії також стали проект “Театр переселенця” Георга Жено і Наталії Ворожбит, балет Stabat Mater Дениса Матвієнка і Едварда Клюга та арт-проект “Мистецтво війни” Влада Троїцького і Олексія Ботвінова.

За словами організаторів, “Дзеркало сцени” – це перша подібна театральна нагорода в Україні, створена критиками і культурними журналістами. Вона вручається за успішні недержавні і нерепертуарні постановки.

Джерело: cultprostir.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.