Вчені знайшли українське коріння у нащадків Мони Лізи

Італійські дослідники знайшли пра-пра-правнучок жінки, котру нині вважають найімовірнішою моделлю, з якої Леонардо да Вінчі написав портрет “Мони Лізи”.

Сестри Наталія та Ірина Строцці належать до одного з найдавніших аристократичних сімейств італійської Тоскани. За їхніми словами, про спорідненість із “Джокондою” вони знають із дитинства.

Мони Лізи

Дослідник Доменіко Савіні, який знайшов сестер, вивчав архіви одного з найдавніших флорентійських сімейств Строцці. За словами вченого, він не повірив власним очам, коли натрапив на папери, що підтверджували факт того, що наймолодші Строцці є прямими нащадками Лізи Герардіні, з якої писав портрет “Мони Лізи” Леонардо да Вінчі.

“Наталія та Ірина Строцці – нащадки Лізи Герардіні у 15-му поколінні по лінії батька. Цікаво, що досі ця спадковість увесь час передавалася тільки по жіночій лінії. Саме це гарантує стовідсоткову чистоту зв’язку: якщо батьківство можна поставити під сумніві, то хто мати дитини – ніколи”, – пояснив дослідник.

Однак, ще одним відкриттям виявилось те, що сестри Стоцці мають українських предків: їхня бабуся по материнській лінії народилася у Києві, а дідусь – француз родом з Одеси.

Загалом, генеалогічне дерево Строцці вражає гучними іменами:  Уїнстон Черчіль, засновник італійської історіографії та друг Макіавеллі – Франческо Гуччардіні, Тереза Моцці, чиєю вродою захоплювався Наполеон.

За іронією долі княжна Наталія Стоцці, яка грає у театрі, на Флорентійській сцені перевтілюється у  Мона Лізу.

monalisa_1881609a

Джерело: tsn.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.