Журналісти показали цікаве відео про гуцульську культуру

Гуцульські строї, ювелірні прикраси і гобелени на сучасний манер – Косівський інститут прикладного і декоративного мистецтва привіз до Львова виставку.

У галереї Львівської академії мистецтв відкрили виставку творів студентів та випускників Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва.

Гуцульська кераміка, ювелірні вироби, вишиванки мають свої особливі кольори, взори і форму. Народне мистецтво уже більше 130 років є основою для Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва.

“Саме народна творчість, автентичне мистецтво дає нам можливість інтерпретувати сьогодні у курсових, дипломних роботах те невичерпне джерело, яке закладене нашою карпатською природою, закладене в орнаментиці, в дусі нашої народної творчості”, ― розповіла в.о. директора Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва Галина Юрчишин.

Твори ювелірного мистецтва, художньої шкіри, дерева, кераміки, текстилю, металу, образотворчого мистецтва, дизайну одягу, які гастролюють у Львові, ― це лише невеличка частина колекції Косівського інституту.

“До прикладу, ювелірні твори наші студенти творять у різних матеріалах, але на основі народної творчості. На курсові роботи ми використовуємо латунь, мідь, мельхіор, найбільш наближені до дорогоцінних матеріалів. А дипломні роботи студенти можуть виконувати із срібла”, ― повідомив завідувач відділу художнього металу Олег Гаркус.

“Стосовно костюма, то основний акцент робиться на етнічний одяг, національні традиції і оздоблення ― це вишивка”, ― додав завідувач кафедри дизайну Валерій Малиновський.

культуру

Виставка триватиме до 6 квітня.

До речі, в мережу виклали старовинні фото гуцулів початку минулого століття.

Джерело: zaxid.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.