Андруховича нагородили престижною відзнакою в Німеччині

Українського письменника Юрія Андруховича нагородили німецькою медаллю Ґете за 2016 рік.

Про це повідомляє Ґете-Інститут в Україні.

Офіційна відзнака Федеративної Республіки Німеччина вручається Ґете-Інститутом щорічно з 1955 року культурним діячам, які “проявили особливі заслуги у справі популяризації німецької мови та міжнародного культурного обміну”.

андруховича

Темою цьогорічного нагородження стала “Міграція культур – культури міграції”.

Юрій Андрухович удостоївся медалі за переклади текстів німецьких поетів на українську і “прокладання нового шляху до німецьких класиків” для українського читача. Своєю власною письменницькою діяльністю він знайомить німецьку публіку з літературними теренами своєї Батьківщини. Центральними темами в його літературі постійно виступають процеси переміщення і міграції Європою.

Юрій Адрухович отримає медаль Гете разом з Акінбоде Акінбії та Давидом Лордкіпанідзе 28 серпня у німецькому місті Веймар.

Юрій Андрухович — представник “станіславського феномена” в українській літературі, один із членів літератуного угруповання “Бу-Ба-Бу”. Автор поетичних збірок “Небо і площі”, “Середмістя”, “Екзотичні птахи і рослини”, романів “Рекреації” (1992), “Московіада” (1993), “Перверзія”, “Дванадцять обручів” та інші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.