Антуан де Сент-Езюпері: Топ-15 цитат

Романтизм і особливе філософське сприйняття реальності Екзюпері, втілене у творах письменника, продовжує вражати читачів з усього світу.

Повість “Маленький Принц” чимало людей називають книгою, яка перевернула уявлення про дружбу. Портал depo.ua зібрав 10 емоційних цитат з його творів.

1. “І все-таки я їду, хоча у мене стільки причин залишитися, хоча у мене набереться добрий десяток статей для звільнення з військової служби, тим паче, що я вже побував на війні. Я їду. (…) Це мій борг. Їду на війну. Для мене нестерпно залишатися в стороні, коли інші голодують; я знаю тільки один спосіб ладнати з власним сумлінням: цей спосіб – не ухилятися від страждання”

2. “Війна – не пригода. Війна – хвороба. Як тиф”

Антуан де Сент-Езюпері про війну і людей-грибів: ТОП-15 цитат - фото 1

3. “Життя навчило мене, що таке справжнє мужність: це здатність протистояти осуду середовища”

4. “Я знаю одну планету, там живе  пан з червоним обличчям. Він за все своє життя жодного разу не понюхав квітки. Жодного разу не подивився на зірку. Він ніколи нікого не любив. І ніколи нічого не робив. Він зайнятий тільки одним: він складає цифри. І з ранку до ночі твердить одне: “Я людина серйозна! Я людина серйозна!” – Зовсім як ти. І прямо роздувається від гордості. А насправді він не людина. Він гриб”

5. “Бути людиною – це і означає відчувати, що ти за все відповідаєш. Згоряти від сорому за злидні, хоча вони з’явились не з твоєї вини. Пишатися перемогою, яку здобули товариші. І знати, що, вкладаючи каміння, допомагаєш будувати світ”

6. “Якщо ти хочеш побудувати корабель, не треба скликати людей, планувати, ділити роботу, діставати інструменти. Треба заразити людей прагненням до нескінченного моря. Тоді вони самі збудують корабель”

7. “Ніколи не втрачай терпіння – це останній ключ, що відкриває двері”

8. “Люди прагнуть навчитися чому завгодно, тільки не вмінню мислити”

Антуан де Сент-Езюпері про війну і людей-грибів: ТОП-15 цитат - фото 3

9. “Справжня любов починається там, де нічого не чекають натомість”

10. “У світі забагато людей, яким ніхто не допоміг пробудитися”

11. “Той, хто дивиться мені в рота, чекаючи, коли я говорю, мені не потрібен. Я йду і шукаю в людях світло, подібне на моє”

12. “У кожного з нас свої зірки”

13. “І ось ще яка загадка в людині: вона у відчаї, якщо її розлюблять, але коли … розлюбить сама, не помічає, що стала біднішою. Вона думає: “Мені здавалося, що вона куди красивіше … або миліше” – і йде, задоволена собою”

14. “Оплакувати отримані рани – все одно, що шкодувати про те, що народився не в той час. Минуле – це те, що сплело твоє теперішнє. З ним вже нічого не поробиш. Прийми його і не намагайся рухати в ньому гори. Їх все одно не зрушити з місця.”

15. “Досконалість – чеснота мертвих”

One thought on “Антуан де Сент-Езюпері: Топ-15 цитат”

 1. Катя сказав:

  Якщо любиш квітку – єдину, якої більше немає ні на одній із багатьох мільйонів зірок – цього досить: дивишся на небо – і ти щасливий.

  Це дуже сумно, коли забувають друзів. Не у кожного був друг.

  Якщо вже про щось спитав – не відступай, поки не отримаєш відповідь.

  Всі шляхи ведуть до людей.

  Коли дуже хочеться пожартувати, ще раз нехотя збрешеш.

  Слова тільки заважають розуміти один одного.

  Якщо даєш себе приручити, то потім доводиться і плакати.

  Добре, коли є друг, навіть якщо треба померти.

  Тут ще декілька цитат з книги “Маленький принц”
  http://starylev.com.ua/club/blog/pravyla-zhyttya-malenkogo-prynca

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.