Чотири знамениті героїні книг, які існували в реальному житті

Хто з реальних людей став прототипами знаменитих героїнь з книг

В образ кожного героя своєї книги автор вкладає частинку себе, свого життєвого досвіду. І не дивно, що часом прототипами жіночих образів стають кохані жінки письменників. Саме справжнє почуття, вкладене авторами в своїх героїнь, робить їх такими живими і справжніми, що ми і самі закохуємося в них кожен раз, коли беремо в руки книгу.

Джон Толкієн і ельфійська принцеса Едіт

Мало хто знає, що прототипом ельфійки, роль якої в екранізації фільму «Володар кілець» зіграла Лів Тайлер, стала кохана дружина Джона Рональда Руела Толкієна – Едіт.

Зліва ми бачимо реальне фото Едіт, а праворуч – портрет намальований невідомим художником, який зобразив її в образі ельфійської принцеси.

Саме прогулянка в лісі з дружиною надихнула автора на створення історії любові смертного воїна Берена і ельфійської принцеси Лютіен Тінувіель, яка стала центральною в книзі «Сільмарілліон».

«Сонце пронизувало гілки дерев і золотило високі стебла. Волосся Едіт здавалися чорними, як вороняче крило, сірі очі сяяли. Вона чудово співала – і танцювала в сонячному лісі! », – коментував письменник створення цього образу.

Їх життя не було безхмарним: в юності їм забороняли зустрічатися через приналежність до різних релігій, потім почалася війна, після – несподівана слава. Незважаючи ні на що, вони прожили разом півстоліття. Едіт померла раніше, але Толкієн не зміг без неї жити і незабаром пішов за дружиною.

Письменник часто говорив: «Вона була моєю Лютіен – і знала про це». На їх могилі, на цвинтарі Волверкот в Оскфорді біля справжніх імен написані імена Берен і Лютіен.

Михайло Булгаков і його Маргарита

На образ Маргарити з культового твору «Майстер і Маргарита», письменника надихнула його третя дружина Олена Шиловська, яка через кохання до Булгакова розлучилася з чоловіком, впливовим радянським воєначальником Євгеном Шиловським, з яким, незважаючи на повний матеріальний достаток, вона не була щаслива.

Випадкове знайомство з Булгаковим перевернуло все її життя. Розставання з чоловіком виявилося важким, але Олена ніколи не шкодувала про своє рішення. Вона стала для Булгакова не тільки коханою жінкою, а й вірним другом, музою, помічницею і берегинею літературної спадщини.

«Не дивлячись на все, не дивлячись на те, що бували моменти чорні, абсолютно страшні, не смутку, а жаху перед невдалим літературним життям, якщо ви мені скажете, що у мене була трагічне життя, я вам відповім: ні! Жодної секунди. Це була найсвітліше життя, яку тільки можна собі вибрати, найщасливіше », – писала вона вже після смерті Михайла Опанасовича.

Марлен Дітріх – Жоан Маду з роману Ремарка «Тріумфальна арка»

Прототипом образу примхливої ​​суперечливої і прекрасної співачки Жоан Маду з роману Еріха Марії Ремарка «Тріумфальна арка» стала велика Марлен Дітріх, в яку письменник був болісно закоханий протягом свого життя в Парижі перед початком Другої світової війни.

Саме їх дивний, яскравий, драматичний роман і ліг в основу історії кохання німецького хірурга Равика і безглуздої співачки. Мінливість, холодність, навіженість і пошук нових відчуттів в чужих обіймах: всі ці звинувачення літературного героя на адресу коханої – це справжні переживання Ремарка.

Він написав Дітріх багато пристрасних листів, які згодом були опубліковані окремою книгою: «Мила, дарована Богом. Я думаю, нас подарували один одному, і в дуже вдалий час. Ми до болю зачекалися один одного », – писав їй Ремарк.

Френсіс Скотт Фіцджеральд і фатальна Ніколь з роману «Ніч ніжна»

На створення образу навіженої і чарівної красуні Ніколь з атмосферного роману «Ніч ніжна» письменника надихнула дружина Зельда. Френсіс і Зельда були відомі в світському суспільстві Нью-Йорка своїм епатажною поведінкою. Репортери слідували за ними по п’ятах, і вони постійно давали приводи для пліток і публікацій в жовтій пресі. То проїдуться на даху таксі, то в голому вигляді заявляться в театр.

Але під яскравими неприборканими веселощами світської розкоші ховалася трагедія. Зельда була психічно хвора і на відміну від героїні книги Ніколь, вилікуватися так і не змогла. Письменник вкладав в дружину всі свої душевні сили і, в кінці кінців, помер від інфаркту, а Зельда потрапила в клініку для душевнохворих, де через 8 років після смерті чоловіка загинула під час пожежі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.