День народження Кобзаря: фільм “Таємниці генія Шевченка”

Документальний фільм “Таємниці генія Шевченка” зняли ще два роки тому, до 200-річчя з дня народження українського поета.

За словами авторів фільму, розкриття таємниць Тараса Шевченка перетворилося на справжній детектив. Над ним працював Департамент журналістських розслідувань каналу “1+1″.


“Наш фільм — це розслідування білих плям у біографії Тараса Шевченка. І повірте, їх безліч! За радянських часів його біографія була надто сильно цензурована”, — коментує сценарист фільму Світлана Усенко. Ведуча Світлана Усенко відома глядачам перш за все проектами “Секс-місія” та “Моя хата скраю”. Їй належить ідея стрічки. Зйомки тривали більше півроку.
У ньому розказують про парадокси і таємниці Шевченка, про його кохання та нащадків. Адже і досі не відомо, чи були у Кобзаря власні діти та чому цар Микола І насправді забороняв йому на засланні не тільки писати вірші, а й малювати.

Шевченка
У фільмі є дві лінії. Перша — власне документальна. Географія зйомок вийшла далеко за межі України. До того ж були проведені графологічні експертизи рукописів та ідентифікація осіб за фізіогномічними ознаками.
Друга лінія — художній фільм-реконструкція. Це ігрові епізоди, реконструкції найважливіших моментів із життя поета. Самого Кобзаря грають троє професійних акторів: у дитинстві, юності та зрілості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.