Два романи Нобелівського лауреата Світлани Алексієвич видадуть українською

Харківське видавництво “Віват” уклало ексклюзивну угоду з Нобелівським лауреатом 2015 року Світланою Алексієвич на видання двох її книжок “Цинкові хлопчики”  і “У війни не жіноче обличчя” .

За право видавати ці книжки Алексієвич конкурували відразу кілька українських видавництв. Саме ці твори, а також публіцистичні книжки-хроніки “Чорнобильська молитва”  та “Час секонд-хенд” , принесли авторові найбільшу світову популярність.

“Романи відомої письменниці будуть видані українською мовою. Обидві книжки вже готуються до друку і будуть презентовані у квітні 2016 року, під час головної національної виставки в Києві “Книжковий Арсенал”, де буде присутня, сподіваюся, і сама Світлана Алексієвич. Працювати з таким автором — велика честь і велика відповідальність для видавництва “Віват” , — розповіла генеральний директор видавництва Юлія Орлова.

Алексієвич

Сама Світлана Алексієвич, автор історичних документальних досліджень і майстер публіцистики, визначає жанр своїх творів як “жанр людських голосів” . Обидві книги про війну і людей на війні ґрунтуються на зібраних автором у різні роки хроніках-інтерв’ю. Алексієвич відверто описує жорстоку і неприємну правду війни. На своєму офіційному сайті вона пише: “Кожну свою книжку я пишу чотири-сім років, зустрічаюся і розмовляю, записую 500-700 осіб. Моя хроніка охоплює десятки поколінь. Вона починається з розповідей людей, які пам’ятали революції, пройшли війни, сталінські табори, і доходить до наших днів — майже 100 років. Історія душі… російсько-радянської душі”.

Книжка “Цинкові хлопчики”  розповідає про трагедію “захованої від власного народу”  війни в Афганістані. Друга книжка “У війни не жіноче обличчя”  про жінок, які билися за свою Батьківщину в армії, у партизанських загонах і в підпіллі під час Великої Вітчизняної війни.

На рахунку Світлани Алексієвич більше 20 престижних премій і нагород, серед них: Лейпцизька книжкова премія за внесок у європейське взаєморозуміння (1998), премія Гердера (1999), премія Ремарка (2001), Національна премія критики (США, 2006), Премія Центральноєвропейської літературної премії Ангелус (2011) за книжку “У війни не жіноче обличчя” , Премія Медічі за есеїстику (2013, Франція) за книжку “Час секонд-хенд”  і, нарешті, Нобелівська премія з літератури (2015) — “за її багатоголосну творчість — пам’ятник стражданню і мужності в наш час”.

Нагадаємо, видавництво “Віват” випустило книгу-щоденник добровольця АТО.

Джерело: yakaboo.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.