Фіналісти Букера-2015: ці книги скоро стануть хітами

13 жовтня Комітет Букерівської премії визначив переможця серед авторів короткого списку.

Букерівська премія – одна з найавторитетніших в області англомовної літератури. Спочатку вона присуджувалася тільки письменникам з Великобританії, Ірландії, країн Співдружності і Зімбабве, але вже другий рік поспіль у здобутті на Букерівську премію можуть брати участь автори будь-якої національності, які пишуть англійською мовою.

Ханіа Янагіхара «Маленьке життя» (США)

Янагіхару називали фаворитом серед учасників. Її перший роман «Життя серед дерев», заснований на реальному житті вірусолога Деніела Карлтона Гайдучека, був названий кращим романом 2013 року. «Маленьке життя» розповідає про долі чотирьох друзів і кордони дружби, про глибини болю і сорому, в які людина може зануритися через нерозкриті злочини і пережите насильство. Роман є, мабуть, найбільш похмурим із заявлених в короткому списку Букера, залишаючи читачів лицем до лиця з темами гуманізму, евтаназії, психіатрії, насильства над дітьми та іншими темними сторонами життя.

Booker

Том МакКарті «Атласний острів» (Великобританія)

Том МакКарті пройшов довгий шлях від свого дебютного роману «Нагадування» (2011), від якого відмовилося більшість видавців Сполученого Королівства, до почесного місця в короткому списку претендентів на Букерівську премію. Цього року він є єдиним серед авторів короткого списку, кого на Букера номінували двічі – перший раз в 2010 році за роман «С». Дія роману МакКарті «Атласний острів» відбувається в сучасному Лондоні. Головний герой твору – корпоративний антрополог, який консультує представників місцевої еліти. Він працює над збором даних для того, щоб допомогти їм «осягнути навколишній світ і маніпулювати ним».

Booker

Шігозі Обіома «Рибалки» (Нігерія)

Для самого Обіоми номінація в короткому списку – величезне досягнення для його віку, адже автору тільки 28 років, і номінований роман – його перший твір. «Рибалки» – історія про нігерійську родину, яка розпадається, після того, як місцевий знахар пророкує, що чотири брата вб’ють один одного.

Booker

Санджів Сахота «Рік пагонів» (Великобританія)

Британський автор індійського походження Сахота отримав літературну премію для молодих авторів Гранта Бест за дебютний роман «Наші вулиці» в 2013 році. «Рік пагонів» – його другий твір, який розповідає про життя трьох індійських чоловіків і однієї жінки, які емігрували з Індії. Роман говорить про роль еміграції в життях персонажів до і після їх переїзду до Великобританії.

Booker

Енн Тайлер «Синя котушка» (США)

Тайлер – ветеран літератури. Вона – володарка Пулітцерівської премії 1988 року за роман «Уроки дихання». Її книга «Випадковий турист» лягла в основу фільму, в якому знялися Вільям Херт, Кетлін Тернер і Джина Девіс. «Синя котушка» номінована також цього року на Приз Бейліс за кращий фікшн серед жінок. Книга розповідає про три покоління сім’ї Уітшенк, образи один на одного, які ростуть з роками серед братів і сестер, подружжя, батьків і дітей, а також про їх почуття любові і прихильності один до одного.

Booker

Марлон Джеймс «Коротка історія семи вбивств» (Ямайка)

13 жовтня Марлон Джеймс був названий переможцем Букерівської премії. Джеймс – перший представник Ямайки на конкурсі. Його роман весь рік лідирував в списках кращих книг, головною характеристикою його є кінематографічність розповіді. Книга розповідає про замахи на Боба Марлі в 1970-х роках, розкритих три десятки років тому, у яких фігурували наркобарони, королеви краси, журналісти і навіть ЦРУ.

Booker

До речі, недавно був представлений список номінантів на премію Книга року-ВВС в Україні.

One thought on “Фіналісти Букера-2015: ці книги скоро стануть хітами”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.