Google створив новий дудл на честь Пантелеймона Куліша

Сьогодні на головній сторінці пошукової системи Google з’явився дудл до дня народження українського письменника.

7 серпня виповнюється 200 років з дня народження Пантелеймона Куліша, чому Google і присвятив свій новий дудл.

На дудлі зображений козак верхи на коні. В руках у нього червоний прапор.

Пантелеймон Куліш брав активну участь у громадському житті, був прихильником українофільської течії. Куліш активно співпрацював з українським журналом “Основа”, був членом Кирило-Мефодіївського товариста, за що його потім заарештували.

У світі літератури Пантелеймон Куліш відомий як автор першого історичного роману українською мовою “Чорна рада”, у якою автор описує період Руїни в українській історії. Куліш у романі притримується думки про про необхідність національної злагоди українців, про те, що провідною силою для розумної організації українського суспільства є його національна еліта.

В українській літератури важливу роль відіграла і перекладацька діяльність Куліша.

Також він створив “кулішівку” – одну з ранніх версій українського алфавіту. Головний автор першого повного українського перекладу Біблії (поряд з Іваном Пулюєм та Іваном Нечуєм-Левицьким).

Окремої уваги потребують його любовні відносини. Куліш був не з тих людей, які зберігали подружню вірність. Найгучнішою зрадою дружині став роман з українською письменницею Марко Вовчок. Було також багато швидкоплинних інтриг, однак у кінці життя він все-таки повернувся в сім’ю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.