Google відзначив день народження Шарля Перро

“Спляча красуня”, “Попелюшка” і “Кіт у чоботях” зустрічають користувачів на головній сторінці пошуковика Google.

У вівторок, 12 січня, Google випустив новий дудл, присвячений 388-й річниці з дня народження французького казкаря Шарля Перро.

google

На головній сторінці пошуковика з’явилися три ілюстрації до казок Перро. Користувачі можуть подивитися на “Попелюшку”, “Сплячу красуню” і “Кота в чоботях” у виконанні художників Google. Клік на ілюстрації до казок переносить на топові пошукові запити з біографією казкаря і його кращі твори. Більшість казок Перро видаються і зараз, вони знайшли відображення в операх, балетах, фільмах і театральних виставах.

золушка_пьеро

Найвідомішою збіркою казок Перро є “Казки матінки гуски”, опубліковані в Парижі в 1697 році. До збірки увійшли Попелюшка, Кіт у чоботях, Червона Шапочка, Хлопчик-мізинчик, Подарунки феї, Ріке-Чубчик, Спляча красуня і Синя борода.

charles-perraults-388th-birthday-5071286030041088-hp2x

Шарль Перро народився 12 січня 1628 в Парижі. Французький поет і критик епохи класицизму, член Французької академії з 1671, нині він відомий в основному як автор казок.

ChPerrault

Перро був досить плідним літератором (перший його твір – поема “Стіни Трої, або Походження бурлеску”), але його художні твори, за винятком казок, незабаром були забуті. В історію літератури він увійшов як головний ідеолог руху “нових” в суперечці про давніх і нових. Основні програмні тексти Перро – поема “Століття Людовика Великого”  і діалоги “Паралелі між древніми і новими в питаннях мистецтва і наук”. Перро вважав, що мистецтво століття Людовика набагато перевершило античне і повинно розвиватися і далі; уявленню про незмінний ідеал він протиставив ідею поступального прогресу мистецтва, що йде рука об руку з прогресом наук і ремесел. Він віддавав перевагу прозі перед поезією і вважав, що наступником античного епосу є роман.

У 1697 році опублікував збірку “Казки матінки гуски, або Історії і казки минулих часів з повчаннями”. Збірник містив 8 казок, що представляли собою літературну обробку народних казок (як вважають, почутих від годувальниці сина Перро) – крім однієї (“Ріке-чубчик”), складеної самим Перро. Ця книга широко прославила Перро за межами літературного кола. Фактично Перро ввів народну казку в систему жанрів “високої” літератури.

Казки сприяли демократизації літератури і вплинули на розвиток світової казкової традиції (брати В. і Я. Грімм, Л. Тік, Г. Х. Андерсен). На сюжети казок Перро створені опери “Попелюшка” Дж. Россіні, “Замок герцога Синя Борода” Б. Бартока, балети “Спляча красуня” П. І. Чайковського, “Попелюшка” С.С.Прокоф’єва та ін.

Свої казки Перро видав не під власним ім’ям, а під ім’ям свого 19-річного сина Перро д’Арманкура, мабуть, намагаючись уберегти свою вже сформовану літературну репутацію від звинувачень в роботі з «низьким» жанром казки.

У XX столітті виникла дискусія про авторство казок, в ході якої намагалися довести, що казки насправді написані Перро-сином. Все ж, мабуть, традиційна версія про авторство вірогідніша.

2 thoughts on “Google відзначив день народження Шарля Перро”

  1. Віра сказав:

    Ще один цікавий матеріал про творчість цього письменника http://starylev.com.ua/club/blog/do-dnya-narodzhennya-sharlya-pero-chogo-nas-ne-vchat-kazky

  2. Віра сказав:

    А дудли класні 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.