Хто може отримати Нобеля з літератури у 2016 році

Через місяць, імовірно 6 жовтня, буде оголошено ім’я чергового лауреата Нобелівської премії з літератури.

У минулому році букмекери дали абсолютно правильний прогноз: нагорода дісталася білоруській письменниці Світлани Алексієвич, пише “Наша Нiва“. Премія стабільно дістається комусь із першої десятки букмекерських прогнозів.

Першу позицію очікувано займає популярний японський письменник Харукі Муракамі. Йому вже не перший рік прогнозують найпрестижнішу в світі літературну премію, однак нагорода йшла до когось іншого: то до китайця Мо Яню, то до канадки Еліс Манро. На Муракамі ставки приймаються 1 до 5.

murakami

На другому місці 86-річний сирійський поет Адоніс, який багато років живе в еміграції. Останні роки, щоправда, нобелівський комітет не надто шанує поетів.

У XXI столітті Нобеля отримував тільки один поет – швед Томас Транстремер у 2011 році. На Адоніса приймаються ставки 1 до 6,5.

Третє і четверте місця у класиків сучасної американської літератури Філіпа Рота (1 до 8) і Джойс Керол Оутс (1 до 10). Як мінус для Оутс можна відзначити: жінки ще ніколи в історії не отримували Нобеля з літератури два роки поспіль.

Американські літератори ж не мали премії вже понад 20 років, після того як в 1993-му її отримала Тоні Моррісон.

Ще довше – 28 років – Нобеля в літературі не отримували африканські літератори. Останніми серед них були нігерієць Волі Шоїнка (1986 рік) і єгиптянин Нагіб Махфуз (1988 рік). У цьому році на премію від Африки претендує кенійський романіст Нгугі Ва Тхіонго.

У першій десятці також албанець Ісмаїл Кадаре, норвежець Юн Фоссе, ізраїльтянин Амос Оз, угорець Петер Надаш.

Жодного українського письменника букмекери не розглядають як претендента на премію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.