Книга Жадана потрапила в топ-10 найкращих книг в Австрії

Австрійський канал включив книгу Жадана до десятки найкращих.

Роман відомого українського письменника Сергія Жадана «Месопотамія» увійшов до списку найкращих десяти книг грудня 2015 року за версією австрійського телеканалу ORF.

«У новому романі Жадан зображує сучасний Вавилон – своє рідне місто Харків. Коли він закінчив свою книгу, то думок про Майдан у нього ще не було. А коли автор був у літературному турі, почалася війна. «Мої книжки аполітичні, але якимось чином так не щастить і виходить, що вони пов’язані з політикою», – каже Сергій Жадан. У книзі йдеться про різних людей, які живуть в «Межиріччі»: між українським Дніпром на заході та російським Доном на сході. З біографій, життєвих історій його героїв, які походять з усіх куточків колишнього СРСР, Жадан створює портрет свого міста», – йдеться у матеріалі ORF.

Жадана

До списку найкращих увійшли також книги словенського письменника Драго Янчара, російського автора Олександра Іллічевського, Йоахима Майерхоффа та інших. «Месопотамія» вийшла друком в німецькому видавництві Suhrkamp.

Нагадаємо, що книга «Месопотамія» стала лауреатом центральноєвропейської літературної премії «Ангелус». Книжку у Польщі видало видавництво “Czarne” у 2014 році.

Літературна нагорода Центральної Європи “Анґелус” – це відзнака за найкращу прозову книгу, опубліковану польською мовою попереднього року. Організатором і фундатором є місто Вроцлав, а лауреатом може стати письменник, який походить з 21 країни Центральної Європи. Нагорода вручається у Вроцлаві, складається зі статуетки та чека на суму 150 тисяч злотих (35 тисяч євро).

Жадана

Сергій Жадан є лауреатом премії «Найкраща книга України» в номінації бестселер.

Джерело: cultprostir

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.