Лауреаткою Букерівської премії стала польська письменниця з українським корінням

Лауреаткою Букерівської премії стала письменниця Ольга Токарчук.

Лауреаткою Букерівської премії стала польська письменниця з українським корінням Ольга Токарчук.

Про це повідомляє Twitter премії.

Зазначається, що нагороду письменниці приніс роман Flights (“Бігуни”  в українському виданні).

“Роман Flights Ольги Токарчук, перекладений Дженніфер Крофт і опублікований видавництвом Fitzcarraldo Editions, сьогодні, 22 травня, оголошено переможцем Міжнародної Букерівської премії 2018 року. Премія у £ 50 тис. ($ 67 тис.), яка гідно оцінює кращі з перекладених творів художньої літератури, буде поділена навпіл між автором і перекладачем “, – сказано в комюніке оргкомітету премії.

Роман «Бігуни» був опублікований у 2007-му році. Над ним Ольга Токарчук працювала три роки. Згадує, що більшість нотаток робила під час подорожі.

«Але це не книжка про подорож. У ній немає описів пам’яток чи якихось місць. Це не щоденник мандрівки й не репортаж. Я швидше хотіла придивитися до того, що значить подорожувати, рухатися, переміщатися. Який у цьому сенс? Що це нам дає? Що це значить», — пише авторка у вступі.

Як каже сама авторка, «писання романів — для мене перенесене в зрілість розповідання собі самій казок. Так, як це роблять діти, перш ніж заснути. При цьому користуються мовою, що знаходиться на межі сну й дійсності, описують і вигадують». За «Бігунів» Ольга Токарчук отримала літературну премію «Ніке». Книжка перемогла також у рейтингу читачів.

Це “роман з сполучених фрагментів, починаючи з XVII століття до сьогоднішнього часу, які пов’язані темами подорожей і людської анатомії”, а сама книга є низкою “міркувань про приїзди, відбуття і непостійність”, наголошується в повідомленні оргкомітету премії. Газета Financial Times раніше назвала цей роман “філософською казкою в наші шалені часи”.

Також до шорт-листа премії потрапили угорський письменник Ласло Краснохоркай (роман The World Goes On) і південнокорейська письменниця Хан Ган з книгою The White Book, які раніше були лауреатами, а також французька письменниця Віржіні Депант з романом Vernon Subutex 1, іракський письменник Ахмед Саадаві, іспанський автор Антоніо Муньос Моліна з книгою Like a Fading Shadow.

У 2017 році лауреатом премії став американський письменник Джордж Сондерс за роман «Лінкольн в бардо».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.