“Маленький принц”: цитати з казки Антуана де Сент-Екзюпері

Найвідоміший твір Екзюпері – казкова повість “Маленький принц”, була вперше опублікована в квітні 1943 року в Нью-Йорку англійською мовою.

Автор найдобрішої і наймудрішої казки “Маленький принц” Антуан де Сент-Екзюпері народився 29 червня 1900 року в місті Ліон, Франція.

Антуан де Сент-Екзюпері

Екзюпері мав багато талантів: він складав вірші, малював, грав на скрипці, був невтомним фантазером і вигадником. А найбільшою його пристрастю було небо. Свій перший політ Антуан здійснив у 12 років: його взяв з собою знаменитий льотчик Габріель Вроблевські.

Антуан де Сент-Екзюпері багато разів бував на краю загибелі. 29 грудня 1935 року Екзюпері зробив спробу поставити рекорд при перельоті Париж – Сайгон, але зазнав аварії в Лівійській пустелі. Він і механік Прево, які вмирали від спраги, були врятовані бедуїнами.

Антуан де Сент-Екзюпері

Найвідоміший твір Екзюпері – казкова повість “Маленький принц”, була вперше опублікована в квітні 1943 року в Нью-Йорку англійською мовою. Письменник тоді жив у США. У Франції, рідною мовою автора, “Маленький принц” був виданий тільки в 1946-му, вже після війни. Малюнки в першому виданні книги були виконані самим Екзюпері і стали не менше знаменитими, ніж, власне, книга.

Антуан де Сент-Екзюпері

 Друга Маленького принца Лиса Екзюпері зобразив з незвичайно довгими вухами. Це дозволяє припустити, що прототипом героя стала пустельна лисиця фенек, приручена письменником під час служби в Марокко.

Я виховую лисенятка-фенека. Він менший від кішки, і у нього величезні вуха. Він чарівний. На жаль, він дикий, як хижий звір, і гарчить, як лев

писав Екзюпері в листі своїй сестрі Габріель.

Антуан де Сент-Екзюпері

Антуан де Сент-Екзюпері пішов з життя 31 липня 1944 року, коли не повернувся з чергового польоту. Довгий час місце і обставини його загибелі не були відомі. В кінці 1998 року в морі поблизу Марселя один рибалка виявив браслет, що належав письменнику. А в 2003 році з дна моря було піднято уламки літака. Експертиза показала, що це був літак Екзюпері. Кількома роками пізніше один із колишніх льотчиків Люфтваффе заявив, що саме він, швидше за все, збив літак, яким керував знаменитий письменник. Німецький пілот не знав, що в кабіні перебував саме Антуан де Сент-Екзюпері.

Антуан де Сент-Екзюпері

 • “Маленький принц”. Цитати:
 1. У кожної людини свої зірки.
 2. Ми відповідаємо за тих, кого приручили…
 3. Марнославні люди глухі до всього, окрім хвали.
 4. Діти повинні бути дуже поблажливими до дорослих.
 5. Сміх, як джерело в пустелі.
 6. Всі дороги ведуть до людей.
 7. Це дуже сумно – коли забувають друзів. Не кожен мав друга.
 8. Немає у світі досконалості!
 9. Пильне одне лиш серце. Найголовнішого очима не побачиш.
 10. Ти живеш у своїх вчинках, а не в тілі. Ти – це твої дії, і немає іншого тебе.
 11. Слова тільки заважають розуміти один одного.
 12. Себе судити набагато важче, ніж інших. Якщо ти зумієш правильно судити себе, то ти справді мудрий.
 13. Серед людей теж самотньо.
 14. Навіщо брехати, коли тебе так легко викрити.
 15. Якщо йти все прямо та прямо, далеко не втечеш.
 16. Ось докази, що Маленький принц справді існував: він був дуже, дуже славним, він сміявся, і йому хотілося мати баранчика. А хто хоче баранчика, той, безумовно, існує.
 17. Адже всі дорослі спочатку були дітьми, тільки мало хто з них про це пам’ятає.
 18. Хотів би я знати, навіщо зірки світяться. Напевно, для того, щоб рано чи пізно кожен міг знову відшукати свою.
 19. Ніколи не треба слухати, що говорять квіти. Треба просто дивитися на них і дихати їхнім ароматом. Моя квітка напоїла пахощами всю мою планету, а я не вмів їй радіти.
 20. Він не відповів на жодне моє запитання, але ж коли червонієш, це означає “так”, чи не правда?

Джерело: tochka.net

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.