Маргарита Сурженко “Квартира київських гріхів”

На початку 2017 року літературна агенція “Discursus” представила новий роман Маргарити Сурженко “Квартира київських гріхів”.

Авторка двох книг про АТО і переселенців Маргарита Сурженко виступила в ролі “київської” письменниці – роман “Квартира київських гріхів” легкий, містичний і любовний.

IMG_7746

За сюжетом, головного героя у квартиру на вулиці Саксаганського заманює чарівна дівчина – гріхиня Хтивість. Там вона живе разом з своїми подругами. Лінь, Лють, Жадоба, Ревність, Насолода, Хтивість і Ненаситність показують молодику справжнє обличчя української столиці.

“Наша робота, – каже одна з них, – змушувати вас проходити випробування, падати дуже низько, робити дурниці. Але за це ми даємо вам справжню насолоду”.

Гріхиням заборонено покидати Київ, але в кожному місті і селі є свої сім гріхів, які спокушають їх мешканців. Основною ідеєю роману є думка про те, що гріхи до людей відправив Бог, щоб вони створювали випробування на нашому шляху. І тільки той, хто знайшов в собі сили опиратися гріху, стає людиною.

“Боротись проти системи середньостатистична людина не буде, бо це для її організму великий стрес, – нагадує авторка. – А прості люди на вулицях є рабами й учасниками цієї системи. Вони народжені в ній, їм комфортно в ній, і боротися з нею – це вести війну проти народу, проти своїх колег, проти всього світу”.

Гріхині живуть у серці столиці, і прозорими приходять до кожного. А ще вони добре роблять свою роботу. Авторка підкреслює, що і корупція в парламенті, і реклама на Інститутській –  справа їхніх рук .

Роман сповнений тонкої іронії з приводу сучасного світу: тут і сидіння на підвіконні як “ванілька”, і погоня “фітоняшок”за лайками в Інстаграмі, і сеошники-мольфари, які роблять щось, не знати що, і мода на “бородачів”. Саме завдяки гріхам ми занадто багато їмо і п’ємо, купуємо непотрібні речі, заводимо нещасливі романи і скуповуємо непотрібну сіль, коли росте курс долара.

Водночас автор не нехтує суспільно-важливими темами: гріхи приходять і до брехливих політиків, і до генералів, які наживаються на війні. Гріхи щодня зваблюють нас. Але вибір – піддатися спокусі чи ні – завжди за нами.

Книга перегукується з фільмом “Сім”, у центрі сюжету якого лежать сім смертних гріхів і те, наскільки глибоко вони проникли в суспільство. У фільмі місто, в якому розгортаються події, зображене як таке, що перенасичене цими сімома гріхами: повсюди панує насилля та жорстокість, байдужість, бруд. Незважаючи на такий стан речей, суспільство толерантно відноситься до того, що відбувається. Роль сучасного міста як руйнівної сили з його впливом на головного героя відрізняє роман про “київські гріхи”. Гріхині люблять своє місто, яке здатне зробити сильнішими тих людей, які не зламалися. Київські гріхи не є втіленням абсолютного зла, а лиш інструментом випробування людини. Вони щиро радіють за тих людей, кому вдалося подолати їхні спокуси. Адже все тільки в людських руках.

Про автора:

Маргарита Сурженко народилася у Луганську. Переїхавши у 2006 році до Києва на навчання, дівчина  знайшла своє улюблене місто. У 2012 році Маргарита повернулася до рідного міста й стала свідком подій, які почали загострюватися навесні 2014 року. Влітку вимушено покинула місто, в статусі переселенки побувала в Кривому Розі, Луцьку, Києві,  на Волині… Усі ці події надихнули на написання книжок «АТО. Історії зі Сходу на Захід» та «Нове життя», які видала Літературна агенція «Discursus». Нині письменниця мешкає у Києві.

Пряма мова:

Грішити потрібно. Вкрай потрібно. Щоб потім зробити в житті правильний вибір.

Насправді хоч гріхів і сім, але я можу вам назвати один найстрашніший гріх – нехтувати мозком.

Ми всі занадто пов’язані і переплетені,а кожне знайомство – не випадковість. Знайомство – це немов зіткнення двох кораблів, які набрали швидкість ще до початку нашого життя.

Закоханість перемагала здоровий глузд. А дівчинка ж давно і не дівчинка – двадцять сім років дамі! У її віці сотню років тому вже чотирьох дітей бавили, а вона включила вселенську аналізаторну машину й аналізує особистість шляхом дослідження лайків і реплаїв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.