Названо лауреата Гонкурівської премії 2015 року

Володарем Гонкурівської премії в 2015 році cтав 43-річний письменник Матіас Енар, якого відзначили за роман «Компас».


Письменник-мандрівник Матіас Енар присвятив роман «Компас» темі Сходу. У своїй десятій книзі він намагається спростувати багато уявлень західних країн про східне життя.
У 2010 році Енар отримав Гонкурівську премію ліцеїстів за роман «Розкажи їм про битви, королів і слонів». У 2012 році він став володарем Гонкурівської премії за вибором країн Сходу за книгу «Вуличні злодії».
Гонкурівську премію, яка є найстарішою у Франції, вручають щорічно з 1903 року. Премія носить імена французьких братів-письменників Гонкурів. Молодший із братів, Едмон де Гонкур, заповідав своє майно літературній академії, яка заснувала літературну премію.
У різні роки лауреатами Гонкурівської премії ставали Марсель Пруст, Моріс Дрюон, Сімона де Бовуар, Мішель Уельбек. У 2014 році премію отримала французький драматург Ліді Сальвейр.
Роман “Компас” – про австрійського музикознавця і його поїздки на Близький Схід. Як відзначає France-Presse, в нинішньому конкурсі домінували книги про зв’язки між Заходом і арабським світом.
Матіас Енар володіє арабською і перською мовами, живе в Іспанії. З 2010 року він викладає арабську мову в Барселонському автономному університеті. Енар – лауреат кількох національних, зарубіжних та міжнародних премій.

4166C477-2935-4179-83A1-3B9EB546259A_mw1024_s_n
Грошова частина Гонкурівської премії складає символічну суму – 10 євро, але для лауреата має значення репутація нагороди, що гарантує високі тиражі.
Нагадаємо, лауреатом Букерівської премії цього року став автор роману про замах на Боба Марлі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.