Почалися зйомки екранізації історичного роману «Червоний» Кокотюхи

В Україні стартують зйомки нового україно-литовського фільму “Червоний”.

Режисер Заза Буадзе зніме фільм за романом українського письменника Андрія Кокотюхи, який розповість, як людина потрапила в складні обставини і не зламалася

Кінофільм “Червоний” створюється за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно. Це спільне виробництво компаній ТОВ “ІнсайтМедіа” продюсерський центр (Київ, Україна), Одеська кіностудія (Одеса, Україна) та кінокомпанії ARTBOX (Вільнюс, Литва).

Як зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко, відомством буде виділено 10 млн грн на зйомки стрічки, що складе 50% від загального бюджету. “Ми будемо допомагати, забезпечувати фінансування, сприяти роботі”, – наголосив Іллєнко.

За жанром кінофільм “Червоний” – історична драма, який створюється за мотивами однойменного роману Андрія Кокотюхи, який є автором сценарію фільму. Прем’єра фільму запланована на весну 2017 року.

63680

За сюжетом, двоє українців воювали за різні ідеали. Проте доля звела їх в одному таборі. Тепер вони каторжани: український повстанець Данило Червоний та радянський льотчик Віктор Гуров. Червоний – із Заходу. Гуров – зі Сходу. Але Батьківщина в них одна. Тільки зрозумівши це, тільки домовившись між собою, двоє українських в`язнів можуть протистояти репресіям начальника табору майора Абрамова, підступності ватажка злодіїв Колі Тайги та зробити відчайдушну спробу вирватися на волю, піднявши повстання в таборі.

book4

“Я відразу розкажу, чим фільм закінчиться. Фільм вперше за всю новітню історію українського кіно закінчиться тим, що українця не вб’ють. Українець буде переможцем, він подолає всі обставини, він переможе всіх своїх ворогів, він вирветься на волю. Як українці гинуть – ми вже бачили, чули. На жаль, і в кіно, і в реальному житті. Але мені хотілося, щоб наш фільм переламав цю систему, свідомість українців, що ми постійно мусимо помирати за ідею чи за Батьківщину. Мені здається, що заради ідеї варто жити і перемагати і заради Батьківщини треба жити і перемагати. Такий мій авторський підхід до всього цього”, – зазначив Кокотюха.

Продюсером фільму з української сторони виступить Володимир Філіппов, а з литовської сторони  – Кестас Драздаускас.

Українське кіно активно розвивається: в Карпатах зараз знімають фільм про українських супергероїв.

Джерело: espreso.tv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.