“Порядок денний”: Гонкурівську премію отримав роман про Другу світову

Лауреатом Гонкурівської премії – найпрестижнішої премії з літератури у Франції, в 2017 році став письменник Ерік Вюйяр за роман «Порядок денний», який розповідає про життя нацистської Німеччини.


Зокрема в романі йдеться про те, як складалися відносини нацистського режиму та німецьких промисловців, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Роман Вюйяра було визнано «одним з найцікавіших романів сезону».

«Премія не передбачає значної грошової нагороди, але вона дає престиж і робить ім’я переможцю», – пояснили в оргкомітеті Гонкурівської академії, яка обирає переможця.

Гонкурівську премію заснували класики французької літератури – брати Едмон і Жюль де Гонкур в 1903 році, з тим пір вона вручається щорічно. Грошова частина однієї з найпрестижніших літературних премій складає всього 10 євро, проте той авторитет, який вона надає лауреату, гарантує підвищені гонорари від видавців.

Суперниками Вюйяра були Яннік Енель, автор книги «Міцніше тримайте корону», Веронік Ольмі з книгою «Бахіта» і Аліс Зеніті, автор роману «Мистецтво втрачати».

Видання Le Monde повідомляє, що книга Вюйяра присвячена тому, як найбільші німецькі промисловці отримали наказ фінансувати націонал-соціалістичну партію Німеччини.

У 2016 році премію присудили письменниці Лейлі Сісмані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.