П’ять цитат Фредеріка Беґбедера про Україну та українців

На минулих вихідних Україну відвідав відомий французький письменник Фредерік Беґбедер. У Львові автор книги 99 франків відіграв діджейський сет і виступив на Форумі видавців, а в Києві представив український переклад свого останнього роману Уна і Селінджер .

Свою прес-конференцію у столиці Беґбедер почав вигуком “Будьмо!” і потім неодноразово у властивій йому жартівливо-серйозній манері висловлював захоплення українською їжею, красою жінок і силою народу України. Більш обережно французький письменник відповідав на питання про ставлення до подій на сході та в Криму.

П‘ять цитат Фредеріка Беґбедера, що стосуються України та українців.

“Я щасливий бути тут, у Києві – в одному з моїх найулюбленіших міст в світі. Всі французи дуже позитивно ставляться до українців, оскільки вони стійкі, протистоять, борються й організовують революції кожні 9 років – в 2004, потім в 2013. Тому я вже не можу дочекатися 2022 року”.

  

“Що стосується сучасних українських письменників, я знаю їх зовсім небагато. Але у мене є гарна відмовка: їх практично не перекладають в нашій країні. Тому це не моя вина.

Я зустрів одного українського письменника, який написав книгу, використавши мене в якості одного з персонажів. У його романі є фраза “Бегбедер замовляє горілку”. Це дуже гарне спостереження! Але ось, наприклад, вчора я замовляв текілу. Але уривок книги мені сподобався, я збираюся прочитати її всю”.

 

“Насправді я не бачу великої різниці між тими молодими дітьми, які йшли воювати в 1937, 1938, 1939 роках, і тим, що відбувається зараз. І невідомо, чим це все може закінчитися.

Сьогодні ми вже знаємо, що друга світова війна була викликана економічними причинами. У 1929 сталася економічна криза, після якої не вистачало роботи і в різних країнах набирали вагу націоналістичні рухи. І це послужило початком війни. Приблизно так само відбувається зараз. У 2008 році сталася потужна фінансова криза, велика економічна катастрофа. І в такі часи завжди є демагоги, які кажуть: ви повинні боротися за країну. І, наприклад, сьогодні в Англії є Борис Джонсон, який сповідує націоналістичні погляди, в Америці – Дональд Трамп. Ми повинні бути обережні, так як такі люди завжди просто ради війні”.

 

“Сьогодні вся жіноча половина планети хоче виглядати як українські моделі. Смішно, але дівчата в Китаї, Південній Америці, хочуть бути світловолосими і мати блакитні очі. … Мені подобаються кольори вашого прапора – синій і жовтий. Вони нагадують мені світле волосся дівчини і блакитні очі”.

 

“Україна – це країна, де живуть дуже хороші люди. Їм подобаються література й вечірки – це дві дуже важливі речі, я вважаю. Я б сказав, що це країна, в якій точно не знають, до кого вони більше тяжіють – до Росії чи до Європи. Тому я б назвав це місце – між Європою і Росією. І мені дуже подобається, що люди, які тут живуть, вони не хочуть бути кимось ще – вони хочуть бути українцями. Саме з цієї причини світ зараз дивиться на Україну – йому цікаво, чи зможе вона відмовитися від цього вибору. Тож своєму другові я б сказав: обов’язково відвідай Україну, бо це країна, де люди шукають тільки одне – свободу”.

Фредерік Бегбедер – французький прозаїк, публіцист, літературний критик і редактор. У 1990 році написав першу художню книгу – Спогади пришелепуватої молодої людини. Автор відомих у всьому світі романів Любов живе три роки, Романтичний егоїст, 99 франків. У 2016 році на екрани вийшов фільм по книзі Бегбедера Ідеаль, зрежисований самим письменником.

Джерело: НВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.