Результати опитування: скільки книг на рік читають українці?

Ці цифри шокували нас!


Читання книг розвиває людину в інтелектуальному плані, дозволяє розширити словниковий запас і дає можливість з головою пірнути в придумані світи. Але українці, як виявилося, далеко не найбільш читаюча нація. Про це свідчать результати дослідження, проведеного компанією Research & Branding Group у жовтні-листопаді минулого року.

В опитуванні, яке проводилося з 27 жовтня по 9 листопада 2017 року, брали участь 1802 респондента по всій території України, крім окупованого Донбасу і Криму, у віці від 18 років і старше. Похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Згідно з результатами, за останній рік менше половини українців (43%) прочитали хоча б одну книгу за рік, жодної не прочитали 51%. Цікавим є той факт, що схильність до читання більше проявляли жінки (48%), чоловіки в цій справі трохи поступаються слабкій статі (38%). Найчастіше читають громадяни з вищою освітою, рідше особи з середньою освітою (57% проти 31%).

Що стосується географії читання, то частіше це робили жителі сходу (49%) і центру країни (46%), тоді як в південних областях України любителів читання менше (34%). Логічно, що в містах читають більше, ніж в сільській місцевості (53% і 37% відповідно). Якщо говорити виключно тих, хто читає книги (43% опитаних українців), то соціологи відзначають, що за минулий рік кожен прочитав близько семи книг. За аналізований період частина з них подужали не більше однієї книги, деякі – кілька десятків.

А скільки книг за минулий рік прочитали ви?

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.