У Києві презентували роман Олега Сенцова

“Купіть книгу – вона смішна” Олега Сенцова презентували  28 січня.

“Ця книга не про Америку і навіть не про американців, просто дивитися на події очима повністю чужих тобі людей, про яких ти знаєш тільки з чуток, набагато зручніше і вільніше – можна придумувати собі все що завгодно, чим я власне і займався на сторінках цього твору “, – пише режисер Олег Сенцов в авторській передмові до своєї нової книги.

Авантюрний роман, наповнений легким гумором, який Сенцов закінчив писати незадовго до свого арешту, вийшов у видавництві “Фоліо”.

“Купіть книгу – вона смішна” – це історія пригод трьох друзів Джиммі, Біллі і Джеббса, яка чимось перегукується з гумористичною повістю “Троє в човні, не рахуючи собаки” Джерома К. Джерома.

“Якщо прибрати автора, то я подумав би, що книгу написав іноземець. Це хороша американська проза 70-80-х років, написана хорошим українським письменником, який сидить в ростовській в’язниці “, – зазначив письменник і сценарист Андрій Курков під час київської презентації книги 28 січня. При цьому він акцентував увагу на тому, що Сенцов – не тюремний письменник, а відбувся як автор задовго до всіх подій з арештом і судом.

132157

Згоден з цією думкою і директор видавництва “Фоліо” Олександр Красовицький, який зазначив, що отримавши текст роману, розглядав його не з точки зору конкретної людини в конкретних обставинах, а з точки зору якості.

“Сенцов – письменник з дуже кінематографічним ставленням до тексту. Я впевнений, що книга потенційно перекладна і стане не тільки українським бестселером, але й буде видана за кордоном. Сучасна українська література має дуже мало творів з легким добрим гумором, а Сенцов наслідує кращі зразки англійської прози “, – сказав Красовицький.

Сенцова

Найбільш болючим питанням залишається складність комунікації з Сенцовим – його першу збірку оповідань, яка вийшла у видавництві Laurus минулого літа, друзі привезли йому на засідання суду в Ростові. Як передати йому нову книгу і розповісти про відгуки читачів поки складно прогнозувати.

“Я б порекомендував вам купити цю книгу, підписати її собі, написати стільки-то днів до звільнення і поставити три крапки. А потім підписати її у автора, коли він вийде на свободу і приїде до Києва “, – зазначив Курков.

Сенцова затримали в окупованому Криму 11 травня 2014. Разом з режисером співробітники російських окупаційних силових структур затримали Геннадія Афанасьєва, Олексія Чірнія та Олександра Кольченка. Їм було пред’явлено звинувачення у підготовці терористичного акту.

25 серпня 2015 в Ростові-на-Дону Сенцова засудили до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.

Джерело: gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.