В Швеції вручили альтернативну Нобелівську премію з літератури

Альтернативною Нобелівською премією з літератури, що заснована Новою академією Швеції, була нагороджена французька письменниця Маріз Конде.

Про це повідомляє УНН із посиланням на церемонію нагородження в клубі Berns і транслювалася в Facebook.

“Я переповнена почуттями: стільки людей, стільки питань, стільки шуму! Я була щаслива, але трохи налякана – я не звикла бути в світлі прожекторів. 25 років я живу у Франції, і там я не приваблювала стільки уваги. Це було несподіванкою – хорошою несподіванкою “, – розповіла літераторка виданню Expressen.

81-річна письменниця додала, що їй вже “трохи пізно” отримувати такі нагороди.

“Я думаю, що краще пізно, ніж ніколи. Хоча, звичайно, трохи пізно для премії. Нагороди краще отримувати в середині кар’єри, а не коли її закінчуєш”, – пожартувала вона.

Шведська академія, яка вручає Нобелівську премію з літератури, заявила, що цього року вона не оголошуватиме переможця – вперше за 75 років. Причиною цьому стали звинувачення у сексуальних домаганнях щодо чоловіка однієї з членів академії.

Король Швеції Карл XVI Густав провів консультації зі Шведською академією з метою нового формулювання її статуту, щоб установу можна було покинути за власним бажанням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.