Василь Шкляр розповів про екранізацію “Чорного ворона”

Василь Шкляр був гостем ток-шоу “Люди. Hard Talk”.

Шкляр – відомий письменник, “батько українського бестселлера”, член Спілки письменників України.

Кілька років тому його роман “Чорний Ворон”, присвячений боротьбі холодноярських повстанців у 20-ті роки минулого століття, спричинив вибух на вітчизняному книжковому ринку. У 2011 році письменник став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, проте відмовився прийняти її на знак протесту проти політики тодішнього міністра освіти і науки Дмитра Табачника.

Автор розповів про те, як багато разів плани екранізації роману “Чорний ворон” зривалися, але заявив, що у  наступному році розпочнуться зйомки фільму за романом. Письменник розраховує, що вдасться зняти повнометражну стрічку та чотирисерійний серіал для телебачення.

Роман “Залишенець” (“Чорний Ворон”) відтворює одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії – боротьбу українських повстанців проти окупаційної комуністичної влади в 1920-х роках.

Головний герой роману – холодноярський отаман на прізвисько Чорний Ворон – воює проти більшовиків, які окупували Україну й запроваджують у ній свій лад.

Також Василь Шкляр розповів  про свій останній роман “Чорне сонце” .

У “Чорному сонці” розповідь про сучасні події в околицях Маріуполя ведеться від імені безпосереднього учасника тих подій – бійця полку “Азов” із позивним “Маляр”.

Назва книжки походить від древнього символу, який узяв для себе полк “Азов”.

“Наприкінці третього тисячоліття до Різдва Христового, коли Земля входила у Сварогову ніч, насувалися жорстокі часи. Тоді верховні жерці укри постановили відкрити для простих людей таємницю сакрального знаку – “чорне сонце”, який забезпечував тісний зв’язок із своїм корінням, зі своїми предками, давав особливу силу в час випробувань. Тепер ми бачимо його на шевроні “азовців”, які мають свою ідеологію. Вона ґрунтується насамперед на тісному зв’язку зі своїм минулим. Вони добре знають чиїх прадідів вони правнуки, тому використовують давню українську символіку”, – розповідав Шкляр.

Бригада спеціального призначення “Азов”, раніше полк, серед іншого, брала найактивнішу участь у визволенні Маріуполя та Широкиного від бойовиків у рамках проведення АТО.

Василь Шкляр в ефірі ток-шоу розповів про своє бачення української національної ідеї. На його думку, національна ідеєю — це, насамперед, ідентичність. Також Шкляр підкреслив, що мова значно більше важить для нації ніж території. “Національна ідея для мене, насамперед, це ідентичність. Російськомовна Україна нікому нецікава в світі. В цьому плані я кажу, що мова значно більше важить для нації ніж території. І коли мені ура-патріоти кажуть: “Ви знаєте, ми заберемо Донбас, Крим, а потім і Кубань…”, то я їм відповідаю: “А навіщо вам це забирати? Вам їх і так віддадуть. Хочете Путін вам всю Росію віддасть і навіть зробить столицю в Києві?” . Тоді люди затихають і починають трохи міркувати, що тут є визначальним”, — заявив Василь Шкляр.

Шкляр

Нагадаємо, вже почалися екранізації українських романів “Червоний” Андрія Кокотюхи і “Століття Якова” Володимира Лиса.

Джерело: 112.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.