Вручили премію пам’яті Астрід Ліндгрен за вклад в дитячу літературу

Мег Розофф стала лауреатом премії пам’яті Астрід Ліндгрен.

Американсько-британська письменниця Мег Розофф стала володарем премії пам’яті Астрід Ліндгрен 2016 року за внесок у розвиток дитячої і юнацької літератури. Повідомлення про це було опубліковано на сайті премії.

На нагороду в цьому 2016 році претендували в цілому 215 дитячих письменників, ілюстраторів і організацій, що працюють з дітьми, з 59 країн.

Як йдеться в заяві журі, “молодіжні романи Мег Розофф звертаються і до почуття, і до розуму. У своїй блискучій прозі вона говорить про пошуки сенсу і ідентичності в химерному і дивному світі. Її сміливі, повні гумору історії воістину унікальні. Немає читача, якого вони залишили б байдужим”.

Розофф народилася в 1956 році в Бостоні, з 1989 року вона живе і працює в Лондоні. Автор семи романів, найбільш відомими з яких стали “Як я тепер живу” (2004) і “На всяк випадок” (2006).

Астрід Ліндгрен

Премія імені Астрід Ліндгрен — міжнародна нагорода в області дитячої літератури, заснована шведським урядом у 2002 році на честь знаменитої шведської письменниці, автора “Карлсона, який живе на даху” і тетралогії про Пеппі Довгу панчоху. Премія становить 5 мільйонів шведських крон (майже 600 тисяч євро) і є одним з найбільших призових фондів для літераторів. Лауреатами стають автори, ілюстратори і оповідачі, чиї роботи “відображають дух Астрід Ліндгрен”. Метою нагороди є підвищення інтересу до дитячої та юнацької літератури і розширення доступу до неї дітей у всьому світі. Премія може бути присуджена відразу декільком кандидатам або організаціям, які пропагують читання серед молодшого покоління.
Журі складається з 12 осіб, що призначаються на чотири роки шведським Національною радою з питань культури. У їх числі – письменники, літературознавці, художники, критики, бібліотекарі. Сім’ю Ліндгрен представляє її правнук Юхан Пальмберг.

До речі, в Україні вийде незвичайна дитяча книжка. 
Джерело: dt.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.