“Якою бачить Україну світ”: відкрита дискусія Т.Водотики та Є.Магди в Києві

Книгарня “Є” та видавництво “Vivat” запрошують на відкриту дискусію історика Тетяни Водотики та політичного експерта Євгена Магди на тему “Якою бачить Україну світ”.

Модератор – Андрій Кокотюха.

Захід відбудеться 10 червня.

Початок – о 18.30.

У переламний для України час автори книжки “Ігри відображень. Якою бачить Україну світ” порушують важливе питання для України та українського народу: формування позитивного іміджу нашої держави.

“Україна протягом тривалого часу була позбавлена власного ефективного іміджу. Одна з найбільших держав Європи за розмірами, володіючи значним потенціалом, вона ніби доношувала речі за “братами”, ігноруючи потребу наголошення на власній привабливості.
Сьогодні Україна перебуває в пошуках власної ефективної моделі управління, про що свідчить постійна зміна формули розподілу балансу повноважень між різними гілками влади. Та й у зовнішній політиці лише російська агресія примусила до остаточної відмови від геополітичного проміскуїтету на користь європейської та євроатлантичної інтеграції”.

Під час дискусії Тетяна Водотика та Євген Магда обговорять та деталізують зовнішні та внутрішні фактори, чинники іміджу України, перерахують та опишуть історії успішних перевтілень іміджу Великої Британії та Німеччини.

Спочатку Україну плутали з Росією, потім, коли навіть дівчина Джеймса Бонда в одному з останніх фільмів знаменитої франшизи на весь світ заявила про різницю між цими країнами, ситуація дещо змінилася. При цьому левову частку у формуванні образу зіграли, безумовно, революційні події в нашій країні, але автори книги ведуть мову не тільки про політику, їх цікавлять всі фактори впливу на спосіб сприйняття України в сучасному світі. Ось чому особливу увагу приділено історичному і навіть філософському контексту функціонування стереотипів про Україну, а також історичному та політичному бекграунд формування її образу в різних країнах.

690553_w_800
Отже, прийшов кінець “шароварності” сприйняття нашої країни? “Борщ”, “вареники” і “котлети по-київськи”, Вєрка Сердючка? Чи замінить вона Роксолану в сьогоднішньому постмодерному світі? Таким чином, в умовах глобальних інформаційних воєн, змагання брендів і панування симулякрів автори книги пишуть своєрідну географію іміджів Украни. Головне питання, яке вони піднімають у своїй книзі – як же нас ідентифікують, тобто виділяють серед інших уявних спільнот? Причому не тільки в Росії, але і в країнах Європи – окремі розділи присвячені формуванню образу України в Німеччині і Франції, Австрії та Чехії, Нідерландах, Грузії і Балтії.

Вхід вільний.

Джерело: Книгарня «Є».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.