Марина Владі продала останній вірш і посмертну маску Висоцького

Паризький аукціонний дім Друо провів торги речами з колекції актриси Марини Владі.

Найдорожчим лотом став рукописний чернетку останнього вірша Володимира Висоцького. Також на аукціоні була продана посмертна маска поета.

Чернетка останнього вірша Володимира Висоцького, присвяченого Марині Владі, став найдорожчим лотом аукціону, на якому продавалися речі з особистої колекції актриси. Ліричний вірш поет записав на двох сторонах бланка паризького туристичного агентства 11 червня 1980 року, за півтора місяці до своєї смерті. Чернетка була продана за €200 тис. Спочатку лот оцінювався експертами в €10-15 тис.

114484636999644

4135807

Другим за вартістю лотом аукціону стала посмертна маска Володимира Висоцького. Вона була продана за €55 тис.

Виконана зі сплаву бронзи і срібла, ця маска була зроблена другом Висоцького, скульптором Юрієм Васильєвим, відразу після смерті поета. Маска існує всього в трьох примірниках: перший до сьогоднішнього дня належав Марині Владі, другий зберігається в музеї Висоцького в Москві, а доля третього невідома – свого часу вона пропала з сейфа художнього керівника Театру на Таганці Юрія Любимова.

20151125144956

Серед інших експонатів, проданих з аукціону, – кілька фотографій Владі і Висоцького, виконаних різними фотографами у різні роки. Зокрема, на торги була виставлена відома серія з чотирьох портретів барда, зроблених Валерієм Плотніковим в 1975 році, портрет Марини Владі і Висоцького в Нью-Йорку авторства Леоніда Любяніцкого і унікальна кольорова фотографія, на якій Владі і Висоцький обнімаються на одній з площ Риму роботи невідомого автора.

1444638300_221225_9

Зацікавили колекціонерів і фотографії з кінопроб Висоцького. Наприклад, серія портретів, зроблених Валерієм Плотніковим на тестових зйомках фільму «Катерина II і Пугачов» (Висоцький пробувався на роль Пугачова), пішла за €9500.

pugachev

Всього Марина Владі виставила на аукціон близько 200 предметів, значна частина яких так чи інакше була пов’язана з Висоцьким. Крім того, в ході торгів були продані деякі ювелірні прикраси актриси, малюнки Михайла Шемякіна (найдорожчою виявилася акварель «Вовкодав і жінка» з автографом художника «Для Володі Висоцького з любов’ю і захопленням», € 7 500), книги з особистої бібліотеки Владі. Серед книг найбільший інтерес покупців викликав тлумачний словник з ілюстраціями Пабло Пікассо, який був проданий за €4 000.

vlady2

Поcле закінчення аукціону стало відомо, що більшу частину лотів, пов’язаних з ім’ям Висоцького, купив підприємець з Єкатеринбурга Андрій Гаврилівський. Він є шанувальником поета, відкрив у Єкатеринбурзі музей Висоцького, встановив пам’ятник. Іменем Висоцького названий і 54-поверховий хмарочос, побудований фірмою Гаврилівського. Однак в даний час бізнесмен знаходиться за кордоном через порушену проти нього в Росії кримінальної справи.

Владі пояснила своє рішення продати речі, пов’язані з пам’яттю про чоловіка, переїздом з будинку в місті Мезон-Лаффит в передмістя Парижа. «У мене буде маленька квартира, і, зрозуміло, все з собою не забереш. Розлучаюся з коштовностями, картинами, скульптурами, книгами », – сказала вдова Висоцького.

Придбати речі, що продаються Мариною Владі, мав намір син Висоцького Микита. Театр на Таганці, в якому працював Висоцький, Міністерство культури РФ та інші офіційні російські структури не висловили бажання купувати виставлені на аукціон речі актора і поета.

vysotsky-vladimir-2

Володимир Висоцький народився 25 січня 1937 року. Він закінчив акторське відділення школи-студії МХАТ, після чого працював спочатку в Московському драматичному театрі імені Пушкіна, а потім – в Театрі на Таганці. При цьому відомий він в першу чергу як автор і виконавець пісень, яких він написав, за різними оцінками, від 800 до 1000.

Крім того, Висоцький грав у театрі і в кіно: серед його робіт ролі у фільмах «Вертикаль», «Служили два товариші», «Розповідь про те, як цар Петро арапа женив», «Місце зустрічі змінити не можна», а також спектаклях Театру на Таганці – «Гамлет», «Життя Галілея», «Десять днів, які потрясли світ», «Вишневий сад».

Висоцький помер у 1980 році.

Владі – остання дружина Висоцького, вони одружилися в 1970 році. Владі є автором книги спогадів «Володимир, або Перерваний політ …», сама виконувала пісні на музику і вірші Висоцького. У 2006 році вона поставила виставу французькою мовою за своєю книгою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.