ДДТ привітали з Новим роком антивоєнною піснею, згадавши Бандеру

Лідер гурту ДДТ Юрій Шевчук привітав усіх із Новим роком новою, антивоєнною піснею.

Легендарна група ДДТ привітала з Новим роком піснею “Всім миру і добра” про третю світову війну. Відео було опубліковано на особистому каналі групи ДДТ в YouTube.

“Сподіваюся, цей рік буде кращим, ніж попередній. Але будемо живі,  не помремо”, – Відзначив артист в новорічному привітанні, що передує пісню.

ДДТ – радянська і російська рок-група, заснована в 1980 році року в Уфі. Лідер групи, автор більшості пісень і єдиний беззмінний учасник – Юрій Шевчук.

Назва гурту походить від хімічної речовини  Дихлордіфенілтріхлоретан (ДДТ) (у просторіччі “Для домашньої тварі”, “Дуст”), яка у вигляді порошку використовувалося при боротьбі зі шкідливими комахами.

Основною тематикою творчості Шевчука є громадянсько-патріотична лірика, заклик до морального самовдосконалення, відмови від насильства і подоланню ненависті, а також соціальна сатира і протест. Неодноразово висловлював незгоду з владою (зокрема, брав участь у “марші незгодних”). 7 березня 2010 під час концерту в Олімпійському у зверненні до залу виголосив промову з різкою критикою існуючої влади, шоу-бізнесу та інших рок-музикантів. У березня 2014 року висловився проти введення Російських військ на Україну. У травні 2014 Юрій Шевчук опублікував свою статтю, в якій засудив радикалізм, військові дії, що призвели до загибелі людей у Києві, Слов’янську та Одесі, а також закликав до миру всі протиборчі сторони конфлікту.

ДДТ

У композиції йдеться про батьківщину і шквалах пропаганди, а також про Сталіна і Степана Бандеру.  “Пляшет пропаганда смерти в наших городах, Сталин и Бандера бьются в буйных головах…”.

Раніше білоруська група Брутто привітала прихильників з Новим роком першою піснею українською мовою на слова поезії Ліни Костенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.